pátek 29. března 2024 Taťána

Obránce Valenta: Fanoušci jsou skvělí, nesmíme před nimi hrát tak špatně

Zápas s Mladou Boleslaví se nepovedl, Hanáci dostali gól už v první půlminutě a střelecky se začali prosazovat až za beznadějného stavu 0:5 ve třetí třetině. Kohouti snížili díky brance uzdraveného obránce Tomáše Houdka a dvěma trefám Marka Laše. Boleslavští pak ještě navýšili své vítězství gólem do prázdné brány. Vyzpovídali jsme střelce prvního gólu Tomáše Houdka a jeho kolegu z obranných řad Tomáše Valentu.

Tomáš Houdek, obránce

Co rozhodlo o prohře 3:6?
Už v první minutě utkání jsme zaspali a soupeři šli sami na bránu. Celkově nás Boleslav předčila v bruslení a v důrazu. Je to asi nejhorší zápas sezony, co jsme odehráli. Nic nám dnes nešlo.

Čekali jste, že Mladá Boleslav bude útočit z brejků?
Jejich hru na brejky známe a připravovali jsme se na ni, bohužel všechny proměnili...

V závěru jste přece jen zatáhli, co se stalo?
Už jsme to hráli trochu vabank. I my obránci jsme se víc zapojili do útoku. Možná Boleslavští už trochu polevili, mysleli si, že už to mají jisté. Máme z toho lepší pocit, alespoň jsme nějaké góly dali.

Teď vás čeká reprezentační pauza. Těšíte se na ni?
Přijde nám vhod, protože poslední dva zápasy byly fakt špatné. Dáme se dohromady a začneme bojovat, jako v těch vítězných zápasech. Musíme hrát svoji hru, nedat soupeři prostor, být důrazní, pak můžeme uspět.

Dal jste gól a na další přihrál. Jak se cítíte po návratu po zranění?
Ještě to není ono, teď budu mít čas pořádně natrénovat a věřím, že to bude ještě mnohem lepší.

Tomáš Valenta, obránce

Jaká je příčina dnešního špatného výkonu?
Umíme hrát na jeden gól, ale dostali jsme hned v první minutě a to nás na dlouhou dobu utlumilo. Do druhé třetiny jsme chtěli nastoupit, jenže nám to nevyšlo a soupeř přidal dvě branky. Těžko se hraje, když Boleslavi každá vyložená šance vyšla.

Přijde vám vhod více než týden zápasového volna?
Jsme rádi kolik bodů jsme zatím uhráli. Musíme teď začít od nuly. Alespoň si to srovnáme v hlavách.

Jak vnímáte ochozy olomoucké plecharény, které povzbuzují i za stavu 0:5?
To je bomba. Samozřejmě fanoušci jsou úžasní, když se vyhrává, ale ti lidé tady fandí, i když nám to zrovna nejde. Jsem jim za to strašně vděčný, my hráči to vnímáme a vynasnažíme se, je příště odměnit dobrým výkonem. Nikde jinde než v Olomouci jsem takovou atmosféru nezažil a jsem za to rád.