pátek 14. června 2024 Roland

Ohlasy po utkání s Libercem: Byl to zasloužený výsledek, shodují se Houdek s Konrádem

Cenný skalp si připsali hokejisté Olomouce, když ve 23. kole Tipsport extraligy porazili Liberec 2:1. Mezi novináře po zápase přišel Tomáš Houdek a Branislav Konrád. První jmenovaný se na výhře podílel gólem a druhý skvělým výkonem v brance.

Obránce Tomáš Houdek

Jak byste zhodnotil zápas s lídrem extraligy?
První třetinu byl Liberec aktivnější, ale od druhé třetiny se to otočilo. Nakoply nás ty přesilovky a myslím, že jsme pak hráli opravdu dobře.

K výsledku zápasu jste výrazně přispěl gólem, co na to říkáte?
Za gól jsem rád. My jsme při přesilovkách chtěli hodně střílet, což se nám dařilo a po zásluze jsme využili dvě přesilovky.

Co jste si řekli o první přestávce? Protože vaše hra pak byla o poznání lepší.
Chtěli jsme být aktivnější, rychleji bruslit, více napadat a hlavně častěji střílet. V první třetině jsme byli zalezlí, čekali jsme, co s námi Liberec udělá, což je vždycky špatně, takže jsme chtěli vyvinout větší aktivitu a to se povedlo.

Čekali jste od Liberce, jakožto lídra tabulky, větší aktivitu?
Možná trochu ano, ale oni první třetinu hráli velice dobře a bylo vidět, že jsou na prvním místě. Mají sebevědomí, hrají v klidu, ale my jsme je moc do šancí nepouštěli. Hráli jsme dobře do obrany, takže já bych řekl, že to byl dnes zasloužený výsledek.

Liberec naposledy prohrál v základní hrací době před jedenácti zápasy době právě s vámi. Co k tomu říct?
To nevím. Já si myslím, že je to spíš náhoda. Oni mají velmi kvalitní kádr a nás v obou vzájemných utkáních podržel Braňo (brankář Branislav Konrád), který chytá neskutečně. Jemu se zápasy proti Liberci povedly a tím to také bude.

Po více jak měsíci a půl jste vyhráli dvě utkání v řadě. Doufáte v nějakou novou vítěznou sérii?
Bylo by to hezké. My chceme urvat každý zápas, nemusí být zrovna za tři body, ale chceme ty body sbírat, abychom si jich nahráli dostatečný počet a nemuseli se strachovat o baráž.

Věděl jste, že budete mít před zápasem chvilku slávy za odehraných 400 zápasů v extralize?
Dnes jsem se to dozvěděl. Bylo to příjemné.

Zaplatíte něco do kabiny?
Asi budu muset zaplatit to, co mi vyměří pokladník.

Brankář Branislav Konrád

Jak moc těžké to pro vás bylo utkání?
Dnes jsem čekal, že na mě půjde dost střel, což si myslím, že se i stalo. Byl jsem stále v permanenci, neustále v pohybu, kluci dobře bránili, nepouštěli Liberec do žádných vyložených šancí, jako 2 na 1 nebo samostatných úniků, takže to bylo podstatné a my jsme dali gólíky. Velmi cenná výhra pro nás.

Předvedl jste velmi důležité zákroky za stavu 2:0 i 2:1. Tam měli Liberečtí šance…
Tak soustředil jsem se na to, abych nedostal gól. Jeden mi tam padnul, ale kluci dali dva a bereme tři body, které jsme získali nad Libercem, což se málokdy vidí, takže jsme velmi spokojení.

Pomohla vám přestávka, když místo vás chytal Tomáš Vošvrda?
Rád chytám. Na začátku sezóny se mi dařilo, ale pak přišly takové situace, kdy se puky všelijak odrážely a končily v bráně a mužstvo potřebovalo trochu impuls, tak šel do brány Tomáš Vošvrda a odchytal pěkné tři zápasy. Přesně to potřebujeme. Je jedno, jestli jsem v bráně já nebo Tomáš, my musíme získávat body, což se nám daří a to je nejdůležitější.

Je vidět, že jste nachlazený, nedocházely vám ke konci síly?
Ani ne. Minulý týden to bylo mnohem horší, ale dnes už jsem se cítil v pohodě, chytalo se mi dobře.

Nemrzí vás trochu to, že jste nevychytal nulu?
To je jedno. Na nuly se to nehraje, hraje se na body. Mrzelo by mě, kdybychom dostali gól třeba na 1:1, ale my jsme udrželi tři body a já koukám na to, kolik bodů máme v tabulce a na vítězství, ne na nuly.

Předvedl jste další originální pozápasovou oslavu. Nedochází vám už nápady?
No, tak však jsem doma dlouho nevyhrál. (směje se). Víc jak měsíc. Ještě něco určitě vymyslím.