čtvrtek 25. dubna 2024 Marek

Kohouti napravili porážku 2:4 z Mladé Boleslavi. Z Ostravy si vezou cenné vítězství 2:1, vítěznou branku si připsal bek Tomáš Dujsík, u které mu asistoval osmnáctiletý Matěj Tomajko!

Branky a nahrávky: 31. Werbik (Dočekal, Fridrich) – 14. V. Tomeček (Ostřížek), 32. Dujsík (Tomajko, Gřeš)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Pyrochta, R. Polák (C), Gewiese, Galvinš, Koch, L. Kovář, R. Černý – Svačina, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Dej, Schleiss – Mallet, J. Mikyska, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dočekal.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), A. Rutar, Valenta – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Ostřížek, Kolouch, V. Tomeček – Burian, Mácha, Bambula – Tomajko, Handl, Gřeš.

Skóre otevřel Vojtěch Tomeček, který využil nahrávky od Davida Ostřížka a dostal puk za záda brankáře Dolejše.

Domácí Vítkovice ve druhé části dokázali srovnat. Ve 31. minutě vyrazil Konrád střelu Dočekala, z dorážky byl pak úspěšný Nicolas Webik. Ale pak přišla blesková odpověď!

Ani ne po minutě hrací doby připravil mladičký Matěj Tomajko puk na modrou čáru, odkud vypálil velmi prudce a přesně obránce Tomáš Dujsík. Syn kouče Tomajka si tak připsal svůj první gól v dospělém hokeji. Ve druhém zápase v extralize se dočkal.

Asistence pro něj byla ještě sladší v tom, že Olomouc vedení udržela z Ostravy si vezla domů všechny body. Další duel čeká Kohouty v pátek doma, kdy dojedou České Budějovice.