neděle 21. července 2024 Vítězslav

Olomoucká Mora dostala v týdnu bůra

Litvínov porazil Olomouc v posledním zápase základní části 5:1. Olomouc se připravuje na předkolo play-off s Karlovými Vary.

První zápas mezi muži odehrál útočník Patrik Janech. Do utkání nastoupilo celkem pět hráčů z juniorky. Mora zakončila základní část na osmém místě a v předkole play-off narazí na Karlovy Vary. Zaměřme se na poslední zápas základní části v Litvínově.

Už ve 3. minutě měli Hanáci přesilovku po vyloučení Fronka, kromě střely kapitána Davida Škůrka toho ale moc nevymysleli. V 6. minutě neúspěšně za Lukáše dorážel Zdráhal. Už o chvíli později ale Litvínov skóroval po střele Kudrny. O dvě minuty později se radovala i Olomouc zásluhou Lukáše Mareše, kterému asistoval Silvester Kusko – 1:1. V 10. minutě, těsně po akci Estephana, se provinil sekáním Lukáš Anděl. Hanáci úspěšně vyhazovali, dobré zákroky měl i Lukáš. Ve 14. minutě vyzkoušel brankáře Tomka Lukáš Klimek. Ke konci třetiny byli po potyčce vyloučeni litvínovský Sukeľ a Petr Strapáč. Hra čtyři na čtyři vyhovovala domácím, kteří měli několik střel. Ani jedna ale neprošla, do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá část se hrála nahoru-dolů. Čas 24:17 a na trestnou sedá Hlava. Mora přesilovku zahrála solidně, branka ale nepřišla. Minutu po jejím konci se na puk dostal Stránský. Ten přebruslil celé hřiště a krásnou akcí prostřelil Lukáše – 2:1. Kohouti ztráceli kontrolu nad zápasem. A když ve 32. minutě podrážel Pavel Musil, nastal problém. Vystřelený puk tečoval Hlava (hokejkou) a zvýšil na 3:1 pro Litvínov. Následovalo další oslabení po faulu Škůrka, ve kterém se hodně činil domácí Kudrna. Ke konci třetiny si přesilovku zkusila i Olomouc, nejzajímavější z ní byl ale únik Radima Šaldy.

Domácí měli převahu již od úvodní sirény, hodně jejich střel ale šlo mimo bránu. Ve 46. minutě měl dobrý pokus Kusko, ani ta ale gólem neskončila. Následně dostal trest na pět plus do konce utkání David Škůrek za vražení na hrazení. Litvínov tuto přesilovku využil, a protože pětiminutový trest při gólu nekončí, využil ji hned dvakrát. V čase 50:15 zvýšil na 4:1 Jaks a minutu později nadělil bůra Nicolas Hlava. Šanci alespoň na druhý gól měli Hanáci po vyloučení Zemana, nic z ní ale nevytěžili. A protože se již do konce třetiny nic zajímavého nestalo, zápas skončil 5:1 pro Litvínov.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HC Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.