sobota 20. dubna 2024 Marcela

Pardubice o víkendu porazily olomouckou Moru

Hokejisté HC Olomouc podali proti Pardubicím stoprocentní výkon. Ikdyž hráli Hanáci na (či nad) hranicí svých schopností, druhý bod série vybojovalo 19 sekund před koncem Dynamo.

Hokejisté HC Olomouc podali proti Pardubicím stoprocentní výkon. Ikdyž hráli Hanáci na (či nad) hranicí svých schopností, druhý bod série vybojovalo 19 sekund před koncem Dynamo.

Do sestavy se pro zdravotní absenci Rašnera a Černého dostali beci Řezníček a Kočí. Jan Lukáš, který dostal důvěru, v 6. minutě vychytal dorážejícího Hyku. Odpovědí budiž akce Knotka a Navrátila. O chvíli později se před Willem ocitl Klimek, který nezareagoval dostatečně rychle. Adam Musil trefil ze slotu břevno Lukášovy branky. Prvním vyloučeným byl Dujsík, během jeho trestu se ale objevil defekt na ledové ploše. Ve 14. minutě tak byla zahájena přestávka. Po ní Mora ještě zvládla oslabení po vyloučení Káni a šla rovnou do druhé části.

V té měl velmi brzy šanci Radil. Domácí Paulovič brejku Anděla. Hrála se jedna z těch rychlejších pasáží zápasu. Pohlednou akci předvedli Bambula s Navrátilem, kontroval Robert Kousal. Do úzkých dostala domácí obranu čtvrtá formace s Orsavou, který pálil. Střelecký pokus si vybojoval i dotěrný Mandát. Káňa zabránil gólu při akci Radila. Hanáci dokonce od poloviny zápasu dominovali, chyběla jim ale finální přihrávka. Těžké chvíli přivodil Lukášovi Sedlák, na druhé straně chyboval Roman Will, jehož zaváhání nevyužil před sirénou Kusko.

Po přestávce se hokej zpomalil, oba týmy byly svázané taktikou, bránily své pásmo. V devítiminutové pasáži bez přerušení jsme kvůli tomu neviděli žádnou šanci, pressing, nic. Pouze tuhý boj ve středním pásmu. V 51. minutě tečoval Knotek a dorážel Bambula, oba bez úspěchu. Ve stoprocentní šanci byl Čerešňák, Lukáš ale fantasticky vytasil beton! Posledních pět minut Pardubice stupňovaly svůj tlak, před vyprodanou Enteria Arénou chtěly vyhrát. V dalších dobrých pozicích byli Adam Musil a Sedlák, obzvlášť proti druhému jmenovanému se opět předvedl 100 sekund před koncem Lukáš. Poté ale přišel čas 59:41, kdy Mora nepokryla jednoho hráče, Petera Čerešňáka, který střelou z pravého kruhu rozhodl zápas. Dvořákova rána do prázdné je jen kosmetická úprava. Dynamo zvítězilo 2:0.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HC Dynamo Pardubice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.