Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hvězdami půlmaratonu budou světová šampionka a držitel nejlepšího času

 
středa, 23. dubna 2014, 14:29

Mezi atletickou smetánku se dostali pořadatelé Olomouckého půlmaratonu. Na startu se představí velké vytrvalecké hvězdy. Keňan Wilson Kipsang je držitelem maratonského rekordu, jeho krajanka Edna Kiplagat je zase dvojnásobnou mistryní světa na nejdelší atletické distanci. Oba zároveň letos vyhráli prestižní londýnský maraton.

„Dostáváme se tak na světovou mapu prestižnějších půlmaratonů. Závod se poběží v překrásných kulisách Olomouce. Ve startovním poli budou ty největší hvězdy. Bude to úžasný zážitek,“ předpokládá předseda organizačního výboru závodu Carlo Capalbo.

V Olomouci proběhne 21. června již pátý ročník atletického podniku a na startu bude pět tisíc závodníků, o dva tisíce více než loni. „Ještě není úplně vyprodáno, ale jistě bude. Zájem je velký,“ uvedl Capalbo.

Novinkou je změna trasy půlmaratonu, který se z městského okruhu přesouvá do historického centra a na sever města. Už se nepoběží po Velkomoravské, trasa běžce naopak zavede na Hejčínské louky a do okolí Klášterního Hradiska. Díky úpravě závodu se předpokládá pokoření traťového rekordu.  (kp)

Kam dál?

Slíznul jsem smetanu, říká Dopita po první sezoně na střídačce

pondělí, 21. dubna 2014, 23:37

Pětačtyřicetiletý Jiří Dopita se dočkal. Před lety koupil olomoucký hokejový klub a vydal se s ním na strastiplnou cestu vzhůru....

Mora udělala poslední krok a je extraligová

pondělí, 21. dubna 2014, 23:32

Po dlouhých sedmnácti letech budou hrát hokejisté Olomouce extraligu. Mezi elitu se vrací dvacet let od zisku prvního českého...

Dopita odmítá tlak na hráče: můžeme jen získat

čtvrtek, 17. dubna 2014, 10:33

První postupový mečbol neproměnili hokejisté Olomouce. Po porážce s Chomutovem 2:3 po prodloužení zůstávají na druhém místě a v...

Červená karta pro trenéra nasměrovala volejbalistky k bronzu

čtvrtek, 17. dubna 2014, 09:52

Téměř filmové parametry měla zápletka rozhodujícího utkání volejbalistek Olomouce a Brna o bronzovou extraligovou medaili. Ani...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.