čtvrtek 18. dubna 2024 Valérie

Olomoucká Zora porazila slovenské soupeřky

Olomoucké hráčky měly výborný nástup do prvního letošního klání MOL ligy. V jednu chvíli vedly nad Dunajskou Stredou už 8:1.

Aktivita se srovnala a chvílemi přicházelo víc bodů na stranu soupeřek. I nadále ale bodovala i Olomouc, což nám se hodilo udržet si vedení. Závěr první půli byl lepší pro slovenský celek, který stáhl ztrátu na 2 body.

Druhá polovina začala větší aktivitou Dunajské Stredy, která v 39. minutě srovnala na 16:16. Dalších 5 minut probíhala tahanice o stav duelu a bylo to 20:20. Po vyrovnané fázi hry se do bodového trháku dostala opět Zora. Přitom se blýskla sedmimetrovým hodem Závišková a Olomouc vedla 26:20. Hostující kouč Rebre si vyžádal oddechový čas, což sice pomohlo Slovenkám opět bodovat, ale do takové míry, aby vzala hanačkam vítězství o 6 gólů.

Další utkání odehraje Zora příští pátek v domácím prostředí s Plzní.