úterý 21. března 2023 Radek

Čtyři olomoucké hráčky florbalu míří do národního reprezentačního týmu

Začal florbalový reprezentační týden. Ženská reprezentace hraje v Itálii kvalifikaci o Mistrovství světa. Mužský národní tým vyzve v královéhradecké hale Třebeš dvakrát Švýcarsko. Oba zápasy jsou beznadějně vyprodané.

My v Hradci Králové zůstaneme, protože kromě mužského nároďáku se zde představí i výběr juniorek. A právě v tom má Olomouc druhé nejsilnější klubové zastoupení ze všech! V národním dresu nastoupí brankářka Klára Hodulíková, obránkyně Tereza Hlaviznová a útočné duo Klára Horčičková-Valentýna Zerzánová.

Brankářka Hodulíková debutovala v ženské extralize teprve v listopadu na půdě Jičína a dnes se o ni mluví jako o jednom z nejpříjemnějším překvapení sezony. Kompletní minutáž dostala v domácích zápasech proti Mladé Boleslavi a Ostravě. Nyní ji čeká premiéra v juniorské reprezentaci.

Tereza Hlaviznová poprvé nastoupila v extralize 28. září 2022. Celkem má na svém kontě už 15 zápasů za A-tým s bilancí 1+5. Pomáhá také olomoucké juniorce, kde sbírá přibližně bod na zápas.

V juniorském týmu Olomouce plní roli nejlepší střelkyně Valentýna Zerzánová. Nejmladší z dané čtveřice vybojovala v juniorské lize v 19 zápasech 42 bodů za 26 gólů a 16 asistencí. Jako poslední také stále čeká na svůj debut v nejvyšší ženské soutěži.

Trenér Tomáš Martiník poprvé ukázal i na Kláru Horčičkovou. Útočnice, která do Olomouce přišla ze Šumperka, nastoupí vůbec poprvé za jakýkoli národní tým. Letos v 16 zápasech za A-tým získala 7 bodů, z toho pět vstřelených branek. V juniorské soutěži zapsala 28 bodů v 16 zápasech.

Závěrem dodáváme, že vstupenky na jejich zápasy jsou stále k dispozici za lidových 90 korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto @michelifix_photography

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.