čtvrtek 25. dubna 2024 Marek

Olomouc se bohužel opět nedostala do finále Českého poháru žen

Královo Pole porazilo Olomouc 3:1 v napínavém semifinále a postupuje do finále. Olomouc se bude muset spokojit s bojem o bronz.

Do včerejšího vypjatého semifinále vstoupilo lépe Královo Pole. Hráčky předvádí skvělé bloky a již za stavu 2:7 z našeho pohledu si vybíráme první time-out. Chvíli se zdá, že hra se pomalu vyrovnává. KP nám ale znovu odskakuje. Po prvním esu Terezy Hrušecké a zvýšení na 9:12 však začíná téměř nepřerušená brněnská série. Jsme tak nuceni sáhnout i po druhém oddechovém čase. Tentokrát bohužel naprosto bez efektu. Soupeřky přidávají další povedené bloky i podání. A právě eso tento set také ukončuje – 12:25

Následující set je již mnohem vyrovnanější. Olomouc se několikrát dostává do vedení, na které ale Královo Pole vždy rychle reaguje. Až za stavu 18:14 přichází první přerušení napínavé hry ze strany brněnského trenéra. Soupeřky se snaží také střídat, na oplátku se ale dočkávají pouze esa od Lucky Herdové. Šestibodový olomoucký náskok po nepovedeném servisu Herdové KP náhle stahuje. Naštěstí se nám ještě včas reagovat. První ani druhý setball bohužel nezvládáme využít. Do třetice to už ale klaplo! – 25:23

Také třetí set začíná vyrovnaně. Po dvou esech Terezy Hrušecké bezprostředně za sebou si ale KP začíná vytvářet nebezpečný náskok, na který znovu reagujeme time-outem. Soupeřky si však na své konto připisují další body. Tento rozdíl se nám následně daří pouze snižovat. Přestože jsme svědky několika opravdu dlouhých výměn a obrovské snahy, k otočení skóre to bohužel nestačí. V koncovce k tomu sice máme velmi blízko, KP ale následně odskakuje a proměňuje hned svůj první setball – 20:25

Čtvrtý set opět chvílemi připomíná spíše trápení. Náš první oddechový čas přichází už za stavu 0:4. Blokařka Körmendyová sice svému týmu připisuje první dva bodíky, za stavu 4:11 ale přicházíme také o druhý time-out. Přestože Královo Pole už nyní hraje naprosto suverénně, nevzdáváme se a ztrátu alespoň snižujeme. Víc už ale dnes bohužel nezmůžeme. V samém závěru utkání ještě zvládáme odvrátit dva matchbally, o postupu do finále je už ale rozhodnuto - 17:25

Stejně jako loni si tak zahrajeme "jen" o bronz...