čtvrtek 28. března 2024 Soňa

Dramatické hanácké derby skončilo vítězstvím Prostějova v pěti setech

Prostějov prohrál první set, ale nakonec zvítězil v pátém zkráceném setu. Druhé utkání série se odehraje 28.3. na půdě VK UP Olomouc.

Domácím se vstup do zápasu příliš nevydařil. Již za stavu 4:10 tak má prostějovský trenér Čada vyčerpány oba své time-outy. Pak to však vypadá, že se úřadující mistryně konečně dostávají do hry. Po esu kapitánky Bajusz je téměř vyrovnáno! Olomouc si ale skvěle rozehraný set nechce nechat utéct a i díky Lucce Herdové na servisu si opět vytváří větší náskok. Prostějov se sice ještě snaží ztrátu stahovat, o prvním setu je ale již rozhodnuto – 20:25

Druhý set má zcela opačný průběh. Tentokrát jsou úspěšnější domácí, přestože hned dva servisy krátce po sobě kazí. Ema Kneiflová si naopak připisuje eso a o malou chvíli později je vyrovnáno. Prostějov ale znovu svým soupeřkám odskakuje. Na obou stranách hřiště přibývají chyby na podání, jinak jsme ale svědky velmi vyrovnané sady. Až v její koncovce Prostějov také zásluhou Jessicy Silvy výrazněji odskakuje a se soupeřkami srovnává krok – 25:21

Úvod třetí části pro změnu vychází lépe Olomouci. Domácí sice srovnávají na 7:7, o chvíli později je ale skóre již 7:10. A po dalším oddechovém čase Prostějova dokonce 8:13! Univerzitní tým následně párkrát chybuje, ale ani to domácím k výraznějšímu snížení ztráty nepomáhá. Naopak, i Prostějovanky svá podání nejednou kazí. Žádné překvapení se zde už nekoná a Olomouc opět vítězí – 20:25

Ve čtvrtém setu se hra znovu dramaticky mění! Za stavu 8:4 jsou hosté nuceni přerušit hru. Prostějovský náskok ale i nadále děsivě narůstá na 15:7! Žádný větší zvrat už bohužel nepřichází. Naše hráčky v samém závěru ještě odvracejí několik setballů, přesto ale prohrávají nemalým rozdílem – 25:14

Pátý zkrácený set odpovídá průběhu celého hanáckého derby! Vidíme napínavou a vyrovnanou hru, kde o bodech rozhodují detaily a také verdikty sudích. Olomouc se bohužel do vedení nedostává a zvládá své soupeřky pouze dohánět. Závěrečné body dnes patří Prostějovu, který zápas úspěšným útokem ukončuje a připisuje si tak první cennou výhru – 15:10

Druhé utkání této čtvrtfinálové série se bude hrát již 28.3. od 18:00 na půdě VK UP Olomouc.