čtvrtek 28. března 2024 Soňa

Pro olomoucké volejbalistky sezóna skončila

VK Prostějov porazil v čtvrtfinále univerzitní tým volejbalistek z Olomouce 3:0. Prostějov postoupil do semifinále a bude bojovat o obhajobu loňského vítězství.

Již po úvodních čtyřech míčích nutíme za stavu 0:4 domácí k prvnímu přerušení hry. Po této pauze Prostějovanky dvakrát úspěšně útočí, na což stejným způsobem reaguje také Adéla Borovcová. Poté však přichází první z našich mnoha chyb na servisu. Celkem kazí univerzitní tým svůj servis v prvním setu sedmkrát! Zato na straně soupeřek chybuje pouze jednou Jéssica Silva. Její tým navíc zvládá přidat ještě dvě esa a povedené bloky. Prostějov nám zhruba v polovině sady odskakuje. Až v koncovce se nám daří rozdíl výrazně stáhnout a chvíli to ještě vypadá na zajímavý závěr. Domácí ale získávají tříbodovou sérii a spolu s ní proměnují i první dnešní setball – 25:20

Na začátku druhého setu bohužel vysokoškolačky opět chybují při podání. Hra je chvíli poměrně vyrovnaná, tentokrát je to však Olomouc, kdo si za stavu 11:8 jako první vybírá oddechový čas. Nepříliš úspěšně. Následují další chyby a další prostějovský dobrý servis. Rozdíl narůstá již na osm bodů! Trenér Hroch se snaží reagovat střídáním a dalším time-outem. O chvíli později je náskok domácích hráček ještě o dva body větší. Víc než konec této části zápasu o chviličku odložit už Olomouc nezvládá – 25:16

Ani úvod třetí sady univerzitnímu týmu vůbec nevychází. Obhájkyně titulu si rychle vytvářejí pětibodový náskok. Po smečařském střídání a esu Barbary Dapić je skoro vyrovnáno. Opět ale začínáme více chybovat na servisu. Tentokrát se naštěstí zvládáme držet v kontaktu a za stavu 11:11 Šepelová svým dobrým útokem opravdu vyrovnává. A následně svůj tým dokonce posílá do vedení! Do koncovky ale oba týmy vstupují již se stejným počtem bodů. Prostějov si dvakrát vytváří náskok, který ještě zvládáme srovnat. Ani nyní nám ale výrazné zlepšení hry na prodloužení utkání nestačí. VK Prostějov znovu využívá hned první šanci a čtvrtfinálovou sérii tak v tomto setu uzavírá nejtěsnějším možným rozdílem – 25:23

Olomoucké volejbalistky tímto zápasem zakončily letošní sezónu. Naopak Prostějov postupuje do semifinále, kde bude bojovat o obhajobu loňského vítězství.