pondělí 17. června 2024 Adolf

Olomoučtí Kohouti zahájili přípravu pro hokejovou extraligu

S pěticí nových hráčů a dobrou náladou zahájili v pondělí Kohouti přípravu na hokejovou extraligu. Fanoušci se mají na co těšit, Mora chce pokořit ty nejlepší.

S pěticí nových hráčů zahájili přípravu na ledě na novou sezonu hokejisté Olomouce. K extraligovému nováčkovi se dnes
poprvé připojil útočník Jakub Matai, jehož příchod ze Lva Praha Kohouti oznámili již na začátku července, dále obránci Jan Dresler s Peterem Hraškem a útočníci Marek Laš s Patrikem Machačem.

"Máme přes měsíc na to, abychom postupně našli vhodné formace, aby si lajny sedly. Určitě bude i nějaké zúžení kádru, i když kluků není dramaticky tolik. Trénují s námi i naši odchovanci, nebude jim vadit, když budou hrát první ligu. Ale šanci má teď na začátku každý," uvedl po první tréninkové jednotce majitel klubu a jeden z trenérů Jiří Dopita.

Nejvýraznější posilou Olomouce se ale v létě stal útočník Pavel Patera, který doposud působil v Kladně. Brankáře Tomáše Halásze by měl nahradit zkušený Jiří Trvaj, nováčky v kádru jsou rovněž Dávid Buc, Peter Zuzin a Martin Vyrůbalík. I Buc ale zatím přišel na zkoušku.

Co se v Olomouci mění, je zázemí na stadionu. Úpravy a investice si vyžádalo zázemí šaten, i během tréninku probíhala montáž nových sedaček na tribunách. Nutností pro extraligu je také instalace zařízení pro videorozhodčího. Tyto úpravy zatím vyšly zhruba na čtyři miliony korun.

(il, čtk)

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.