neděle 26. května 2024 Filip

V Olomouci se mezi sebou utkají špičky světového parkuru

Světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc 2015, který se koná od 11. do 14. června v areálu olomouckého Equine Sport Centra, se zúčastní bezmála tři stovky koní! Aktuální počet se zastavil na 285 koních a pořadatelé již další přihlášky nepřijímají.

„Jsme nadšeni zájmem jezdců o účast na našich závodech. Dostali jsme se na maximální kapacitu koní, a proto již nemůžeme další zájemce přijímat, i když bychom rádi,“ konstatovala ředitelka závodů Klára Damborská. Ne všichni z uvedeného počtu ovšem budou startovat na nejvyšší úrovni – v tzv. tříhvězdičkových soutěžích. Do túry určené juniorům a mladým jezdcům je nahlášeno přes 30 koní z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Rakouska, Litvy a Běloruska. V hlavní kategorii závodů se představí zástupci 11 států. Kromě našich reprezentantů a účastníků ze všech sousedních států pořadatelé přivítají soutěžící z Holandska, Itálie, Maďarska, Ruska, Švýcarska a Turecka.

Z českých jezdců budeme mít v Olomouci téměř kompletní reprezentační A a B kádr, těšit se můžeme především na starty Zuzany Zelinkové s Calerim, která dala přednost Olomouci před pozváním do Balve na mistrovství Německa, Ondřeje Zváry, Jiřího Papouška, Anny Kellnerové nebo Jiřího Hrušky, kterému se na kolbišti Equine Sport Centra vloni velmi dařilo.

Z účastníků olomouckých závodů si určitě zaslouží vyzdvihnout Andreas Brenner startující za Německo, který je na 121. místě žebříčku Mezinárodní jezdecké federace – Longines Jumping Ranking nebo Olga Cechina z Ruska. Ta je ve zmiňovaném žebříčku na 218. pozici. Nedávno např. reprezentovala ruskou federaci při závodech CSIO v Linci. Nejvýše postaveným českým jezdcem na žebříčku je Aleš Opatrný na 183. místě, ale jeho účast v Olomouci je zatím s otazníkem vzhledem k jeho dalším závodním plánům. Zuzana Zelinková zaujímá 303. pozici, Ondřej Zvára je na 569. řádku tabulky a o 23 příček níže je další z Čechů – Emma Augier De Moussac. Jezdců, kteří získali za posledních 12 měsíců nějaké body v soutěžích započítávaných do Longines Jumping Ranking je přitom téměř 2800!

Z Německa dorazí vedle Andrease Brennera také Maximilian Schmid, jenž byl v loňské Grand Prix Olomouce při J&T Banka CSI3*W třetí! Silná sestava dorazí mj. i z Rakouska. Dieter Köfler je momentálně druhý jezdec rakouského žebříčku, Roland Engelbrecht, Gerfried Puck a Astrid Kneifel jsou pak dalšími členy rakouského A kádru. Mezi maďarskými jezdci najdete např. Balásze Horvátha – vítěze Grand Prix Poděbrady 2006 nebo Gábora Szabó – loňského vítěze Grand Prix při CSIO Budapešť. Ve Švýcarské ekipě mířící do Olomouce je Adrian Schmid, který patří do nejlepší pětistovky jezdců. V dubnu uspěl v Grand Prix při CSI3* Magna Racino, kde byl druhý.

Samozřejmě nelze opomenout naše východní sousedy. Slovensko bude reprezentovat Radovan Cibere, i když toho bychom měli řadit spíše mezi domácí jezdce, a to ještě s velkým „D“. Jeho stálé angažmá je totiž přímo v olomouckém Equine Sport Centru. Pod slovenskou vlajkou budou startovat dále: Monika a Marian Štangelovi, Patrik Majher, Peter Mackovjak či Igor Šulek. Detailní seznam účastníků Světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc bude publikován v nejbližších dnech na internetových stránkách akce s adresou: www.csi-olomouc.cz.

Zdroj: Tisk. zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.