Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Česká i evropská špička parkurového skákání se představí v Olomouci

 
středa, 19. června 2019, 18:00

Světového poháru v Olomouci se zúčastní česká i evropská parkurová špička. Závody začínají ve středu, vyvrcholí nedělní velkou cenou. Jedná se o jeden z nejprestižnějších závodů v Česku, letos se koná už pošesté. Z českých elitních jezdců mají ve vrcholné soutěži startovat například Ondřej Zvára, Marek Klus, Rudolf Doležal nebo Jan Štětina. Chybět nebude ani její dvojnásobná vítězka z let 2016 a 2018, Němka Jörne Spreheová. Na tiskové konferenci to uvedla ředitelka závodů Klára Damborská.

Vítěz předloňského ročníku Aleš Opatrný bude na startu chybět, chystá se na olympijskou kvalifikaci, které se koná na konci června v Budapešti. Olomoucká velká cena je sice jednou z olympijských kvalifikačních soutěží, avšak pro jednotlivce.

Pro český tým je zásadní budapešťské kvalifikační klání. Právě tam se rozhodne, zda budou čeští parkuroví jezdci na olympiádě. I proto si Ondřej Zvára do Olomouce veze Quimera a Chaccolana, jeho stájová jednička Cento Lano před Budapeští odpočívá. K české týmové čtveřici budou vedle Opatrného a Zváry v Budapešti patřit i Zuzana Zelinková a Emma Augier de Moussac.

„My jsme se této jedné soutěži snažili podřídit opravdu skoro rok zpět," uvedl dnes Zvára. Jako jediný z týmu je Olomouci, protože jeho domovská stáj je poblíž a i z Olomouce bude po večerech či ránech odjíždět za svou stájovou jedničkou kvůli přípravě na kvalifikační závod.

O start na olympiádě usilovala i Anna Kellnerová, která ale kvůli zranění po pádu nemůže několik měsíců závodit, proto tentokrát do bojů nezasáhne. České jezdectví má ale i jednu trochu nečekanou olympijskou naději. Jezdec všestrannosti (kombinovaná soutěž drezury, parkuru a terénní jízdy) Miloslav Příhoda nasbíral v nedávných kvalifikačních soutěžích vysoké skóre bodů a v případě, že si formu udrží, má velkou šanci o olympiádu bojovat, i když s tím ještě nedávno nepočítal.

Autorem parkurů v Olomouci bude tentokrát Ital Uliano Vezzani, který staví většinu parkurů pro prestižní sérii Global Champions. Zatímco Světový pohár zaštiťuje Mezinárodní jezdecká federace, Global Champions je série závodů po celém světě, kterou založil Nizozemec Jan Tops v roce 2006. Její finále se konalo loni poprvé v pražské O2 areně, kde bude i letos.

Celkem do olomouckého jezdeckého areálu přijede na 300 koní, vypsáno je 24 soutěží, některé jsou určené i speciálně pro mladé koně nebo mladé jezdce včetně kvalifikace na mistrovství Evropy juniorů v nizozemském Zuidwolde.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Andreáš

Kam dál?

Podívejte se na výsledky půlmaratonu. Mezi ženami vyhrála Moldavka...

sobota, 15. června 2019, 21:01

Mattoni 1/2Maraton Olomouc, závod oceněný IAAF Road Race Gold Label, oslavil desáté narozeniny. Olomoucký závod byl šestým...

FOTOGALERIE: Podívejte se na fotky z desátého ročníku olomouckého...

sobota, 15. června 2019, 20:50

Mattoni 1/2Maraton Olomouc, závod oceněný IAAF Road Race Gold Label, oslavil desáté narozeniny. Olomoucký závod byl šestým...

V sobotu to vypukne. Na trať jubilejního desátého ročníku olomouckého...

pátek, 14. června 2019, 19:00

Mattoni 1/2Maraton Olomouc, závod oceněný IAAF Road Race Gold Label, slaví desáté narozeniny. Velké výročí oslaví příjezdem...

Olomoučtí veslaři uspěli na slavných pražských primátorkách. Do...

středa, 12. června 2019, 20:30

Druhý červnový víkend se konal v Praze již 106. ročník slavných Primátorských osmiveslic. Olomoučtí dorostenci v závodě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.