Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muži a ženy z Prostějova brali na evropském šampionátu v raftingu stříbro, tým Masters vybojoval titul

 
čtvrtek, 11. července 2019, 20:30

Jediný bod dělil prostějovský raftový tým mužů Tomi-Remot Zubr od titulu absolutních mistrů Evropy. První červencový víkend vybojovali na horské řece Vrbas nedaleko bosenské Banja Luky medaili ve třech ze čtyř disciplín, ale zradil je hned úvodní sprint, v němž skončili šestí. Celkovou stříbrnou příčku obsadily také prostějovské ženy Tomi-Remont Omega Čoromoro.

Úspěch prostějovského raftingu podtrhla veteránská šestice Tomi-Remont Masters, která ve své kategorii evropský šampionát ovládla – zvítězila ve třech disciplínách, pouze ve slalomu brala stříbro.

Prostějovští muži ztratili celkové zlato v závěrečném sjezdu. „Vítězství v této disciplíně by znamenalo i celkové prvenství, ale vůbec se nám nepodařil start. Postupně jsme se ze čtvrtého místa prokousali až na druhé, ale předjíždění nám vzalo hodně sil,“ říká kapitán David Lisický. Nakonec dojela posádka Vítězslav a Michal Hricové, David Lisický, Václav Kristek, Antonín Martinek a Václav Kabrhel těsně druhá za další českou posádkou TR Hanace, která vyhrála i celkově. „Jsme trochu zklamaní, ale nemůžeme jim než blahopřát,“ dodal Lisický.

Také ženy týmu Tomi-Remont pomýšlely na celkové zlato. Vyhrály slalom, ve sprintu i vyřazovacím závodě Head to Head skončily shodně třetí, rozhodoval sjezd. „Byl to skutečně vyčerpávající. Čtrnáctikilometrovou porci jsme jely téměř hodinu a skončily bronzové za další českou reprezentační posádkou a vítěznými Ruskami, které vyhrály i v absolutním pořadí,“ doplnila Zuzana Valtrová, která celkové evropské stříbro vylovila společně s Blankou Martinkovou, Lenkou Bauerovou, Karolínou Kocmanovou, Annou Kašparovou a Martou Mulačovou.

Na titul evropských šampionů si z prostějovských posádek sáhli pouze veteráni Tomi-Remont Masters. Drobně zaváhali ve slalomu, kde skončili druzí. Jinak šestice zkušených rafterů – Zbyněk Netopil, Stanislav Hajský, Tomáš Kasal, Jiří Irain, Vítězslav a Michal Hricové – vyhrála všechny disciplíny a zaslouženě brala celkové zlato. „Hlavně sjezd byl peklo,“ poznamenal Michal Hric, který společně se svým bratrem Vítězslavem jel čtrnáctikilometrovou porci během závěrečného dne šampionátu dvakrát – jednou s posádkou mužů a podruhů s týmem Masters. „Ke konci jsem už byl úplně gumovej, ale jsem neskutečně rád, že jsme to dali,“ usmíval se Michal Hric po závodě.

Tisková zpráva

Kam dál?

Olomoučtí veslaři přivezli z mistrovství České republiky šest medailí

pondělí, 8. července 2019, 20:30

Šest medailí z mistrovství České republiky ve veslování v Račicích uzavřelo první část sezony. Dorostenci si vezou celou sadu,...

Volejbalové mistryně po odchodu opor získaly bulharskou hráčku...

sobota, 6. července 2019, 14:00

Po odchodu několika opor získaly volejbalové mistryně z Olomouce další zahraniční posilu. Již dříve angažovaly z Prostějova...

Na Ecce Homo budou od čtvrtka do neděle jezdit závodníci na...

středa, 3. července 2019, 21:00

Po slavné závodní trati Ecce Homo ve Šternberku na Olomoucku se od čtvrtka do neděle budou místo automobilů prohánět vyznavači...

Na konci srpna se na Poděbradech opět poběží extrémní závod Runex...

úterý, 2. července 2019, 18:00

První ročník překážkového závodu Runex Race slavil úspěch, proto není divu, že organizátoři již pilně pracují na druhém ročníku....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.