Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volejbalový Šternberk mění téměř celý tým i trenéra. Cílem je záchrana extraligy

 
pátek, 2. srpna 2019, 22:00

Téměř k nepoznání bude v nadcházející extraligové sezoně, která odstartuje zhruba za dva měsíce, tým volejbalistek TJ Sokol Šternberk. Poslední celek minulého ročníku, jenž musel svou příslušnost k tuzemské elitě hájit až v barážové bitvě, zareagoval na nepříznivé výsledky a vyměnil trenérský štáb i prakticky kompletní hráčský kádr. V nové sezoně se bude opírat především o zahraničními soutěžemi prověřené legionářky, nerezignuje však ani na svůj dlouhodobý cíl, jímž je výchova mladých talentů.

Z dosavadního kádru Šternberanek už fanoušci klubu z nejmenšího ligového města v příští sezoně neuvidí nahrávačky Elišku Ticháčkovou a Anghelinu Mirčevovou, smečařky Lenku Obornou a Svitlanu Švanskou, blokařky Evu Hudylivovou a Caroline Dias Godoiovou, univerzálku Sandru Kotlabovou a libera Ivanu Kaňkovou a Báru Obornou. Nový hlavní trenér Jan Drešl, jenž už v závěru minulé sezony tehdy ještě provizorně nahradil zdravotně indisponovaného Vladimira Sirvoně, tak má za úkol připravit na nadcházející extraligové boje zcela nové družstvo. Pomáhat mu s tím bude jako asistent Lukáš Miček přicházející z Prostějova, kde zastával stejnou pozici.

„Je to skutečně komplexní přestavba,“ přitakává Jiří Zemánek, zastupitel města Šternberka, které je spolu s Olomouckým krajem nejvýznamnějším partnerem sokolského klubu. „Bohužel se stále prokazuje, že na českém trhu chybí nejen špičkové hráčky, ale nedorůstají ani talenty, které by mohly rovnou hrát extraligu dospělých. Za naši desetiletou praxi v nejvyšší soutěži žen jsme získali tu zkušenost, že s více než jednou či dvěma mladými odchovankyněmi na hřišti nelze v lize uspět. Extraligu v současné době hrají a ovládají především starší hráčky, které mají bohaté zkušenosti ze zahraničí. Talentované volejbalistky oproti tomu vybíráme z příliš úzké základny a jenom s nimi není možné zaručit setrvání mezi elitou. Víc mladých hráček v základní sestavě znamená reálnou hrozbu pádu do nižší soutěže,“ pojmenovává hlavní problémy současné české ženské volejbalové reality Zemánek.

A připomíná, že ve šternberském klubu v tomto směru dobře vědí, o čem mluví. „Za poslední dva roky máme dva tituly v extralize kadetek a k tomu třetí místo v nejvyšší soutěži juniorek. Přesto jsme s těmito špičkovými mládežnicemi nebyli schopni vyhnout se baráži mezi ženami. I to je naše smutná zkušenost,“ poznamenává Jiří Zemánek.

Také proto z předchozí sestavy zůstává v sokolském týmu do nové sezony pouze pětice hráček – smečařka Veronika Schandlová, nahrávačky Viktorie Gogová a Natálie Zemánková, blokařka Ema Kneiflová a libero Denisa Kulová. Nově je doplní nahrávačka Nicole Šmidová z Prostějova, americká smečařka ze švédského Degerforsu Amanda Sifferlenová, běloruská univerzálka Aleksandra Karabinovičová, která dříve působila v Atlantu Baranoviči a naposledy ve slovenském Prešově, polská smečařka Gabriela Mazurová z Mazovie Varšava a ze stejného klubu americká blokařka Olovia Loren Kofieová. Z mládeže do družstva žen přecházejí nahrávačka Denisa Dosoudilová a blokařka Eliška Kořínková.

„Zahraniční posily mají za sebou angažmá v evropských soutěžích a věříme, že jejich zkušenosti budou v české lize platné. Otázka samozřejmě zní, jak se spolu sehrají a zda budou fungovat jako tým. To ale poznáme až v přípravě, která začíná v srpnu, a v prvních zápasech,“ uvažuje nový hlavní kouč Sokola Šternberk Jan Drešl.

Ten po úspěšných letech u mládežnických družstev poprvé okusil, co znamená být prvním trenérem v ženské extralize během dramatického vyvrcholení předchozího soutěžního ročníku. V něm jeho svěřenkyně uhájily příslušnost k elitě až v úspěšné baráži. „Na to bychom rádi co nejrychleji zapomněli. Byl to obrovský tlak na nás všechny a pro mě osobně velká zkušenost. Letos bychom se ale rádi něčemu podobnému vyhnuli, hlavním cílem je jednoznačně záchrana,“ zdůrazňuje Drešl.

A na důkaz, že ve Šternberku i přes značné posílení zahraničními volejbalistkami nezapomínají ani na zde již tradiční výchovu talentů, připojuje: „Do mládežnických družstev jsme přivedli opravdu nadějné hráčky, sestry Zuzanu a Nikolu Látalovy z Uherského Hradiště, a také Karin Lazárkovou ze Znojma. Věřím, že o těchto jménech ještě jednou uslyšíme,“ uzavírá Jan Drešl.

Tisková zpráva | Foto Facebook Volejbalový klub - TJ Sokol Šternberk

Kam dál?

Pět věcí, které byste měli vědět, než vyrazíte na vodu

středa, 24. července 2019, 19:30

České řeky jsou již odemčené a provozovatelé kempů a půjčoven lodí netrpělivě očekávají vrchol sezony. Ostřílenější vodáci už...

FOTO: Na Poděbradech se cvičí Paddle Yoga, zábavným způsobem...

středa, 24. července 2019, 15:30

Možností, jak cvičit jógu, je velké množství. I přesto se čas od času objeví nový, zajímavý způsob, jak toto cvičení ozvlášnit...

Olomoucké volejbalistky dál posilují. Podepsaly posily z Běloruska a...

pondělí, 22. července 2019, 22:00

Zatímco si volejbalistky mistrovské Olomouce užívají zasloužené volno, tak klubové vedení potí košile v parných letních dnech při...

FOTO: Na Dolním náměstí si můžete prohlédnout soutěžní výstavu k...

pátek, 12. července 2019, 13:30

První ročník překážkového závodu Runex Race slavil úspěch, proto není divu, že organizátoři již pilně pracují na druhém ročníku....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.