sobota 20. dubna 2024 Marcela

Turnaj Pohár nadějí vyhrála teprve šestnáctiletá olomoucká judistka Renata Zachová

V lednu proběhl již čtvrtý ročník turnaje Pohár nadějí, který každoročně pořádá Judo Klub Olomouc. V rámci českého juda se letos jednalo o první větší turnaj, kde se mezi sebou utkali ti nejlepší judisté z celé České republiky v kategoriích do 18 a do 23 let a nastartovali tak závodní dráhu v novém roce 2017.

Olomoucký Pohár nadějí má mezi českými sportovci velmi dobrou pověst, což dokazuje hojná účast a vysoká konkurence nejen z ČR, ale také z mezinárodního, a dokonce i mezikontinentálního pole. Olomoučtí si na domácí půdě po tréninkových campech v rakouském Mittersillu a polském Zywieci vedli výborně. ,,Turnaj byl díky účasti zahraničních hostů z Polska, Slovenska i Indie velmi výživný, zúčastnilo se ho kolem 250 judistů. Za nejúspěšnější olomoucký výsledek dne pokládáme vítězství teprve šestnáctileté Renaty Zachové, která má za sebou již několik úspěšných evropských i světových šampionátů. Všechny své soupeřky porazila jak v kategorii dorostenek, tak v kategorii žen,“ prohlásil trenér Jiří Štěpán, který nezapomněl vyjmenovat i další skvělé výkony svých svěřenců.

• Renata Zachová – 1. místo (U18), 1. místo (U23)