Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouci začíná parkurový Světový pohár. Přijelo 160 závodníků z dvaceti zemí

 
čtvrtek, 22. června 2017, 09:14

V jezdeckém areálu v Olomouci proběhne od dnešního dne do neděle Světový pohár v parkuru. Představí se na něm české špičky, ale také jezdci z Japonska či Hongkongu.

Rekordních 160 jezdců ze dvou desítek zemí se od čtvrtka do neděle představí na parkurovém Světovém poháru v Olomouci, kam si závodníci přivezou 340 koní. Během čtyř dnů bude v jezdeckém areálu na kraji Olomouce k vidění i česká špička včetně parkurové jedničky Aleše Opatrného. „Letos je o soutěž opět velký zájem. Přihlásili se jezdci z 19 zemí. Do Olomouce dorazí jezdci, kteří se účastní pravidelně, i závodníci z exotických zemí, jako je Japonsko nebo Hongkong," řekla ředitelka soutěže Klára Damborská. Českých jezdců bude na startu podle regulí necelá třetina.

V Olomouci se uskuteční soutěže v několika výkonnostních úrovních. Připravena je i nejtěžší Diamond Tour, která se poprvé pojede v pátek na parkuru vysokém 145 centimetrů. V sobotu se bude skákat přes překážky ještě o pět centimetrů vyšší. Na nedělní Ceně města Olomouc bude parkur vysoký 140 až 160 centimetrů. V hlavní kategorii své umění předvedou Opatrný, Zuzana Zelinková, Kamil Papoušek či Ondřej Zvára. Loňské vítězství přijede obhajovat německá jezdkyně Jörne Spreheová. Na startu se objeví také Ital Juan Carlos Garcia. Už tradičním účastníkem bude jeho krajan Francesco Truturiello. Početné zastoupení má Slovensko a Maďarsko.

 „Závody v Olomouci jsou pro mě výjimečné tím, že mají vždy vysokou diváckou účast. Publikum nás povzbuzuje, což je skvělé. Mně osobně se vždy lépe závodí, když vjedu do arény a lidi mi zatleskají a podpoří mě. To mě vždy motivuje a dělá mi to radost," uvedl Opatrný. Dlouhodobě nejúspěšnější českým reprezentant v parkurovém skákání se chystá soutěžit s Idariem, Dimarem a Santorinem. Velký zájem je podle Damborské také o soutěže pro juniory a jezdce do 25 let. Do Olomouce dorazí více než 30 mladých jezdců z deseti zemí, mezi kterými bude 11 domácích zástupců.

Napsal(a) ČTK | Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Kam dál?

Veletrh Moravia Sport Expo nabídne zábavu, skvělé běžce i prezentaci...

úterý, 20. června 2017, 15:00

Běžecké ikony, novinky sportovního vybavení i dětské atrakce chystá letošní ročník veletrhu sportovních potřeb a aktivního...

Prvního ročníku závodu Fit RUN v Hněvotíně se může zúčastnit celá...

středa, 14. června 2017, 13:30

Překážkový závod Fit RUN je určený opravdu pro celou rodinu. Je jedno, kolik vám je let nebo zda jste fyzicky zdatní. Na...

Petr Folprecht a Alexandr Popa obsadili dvě nejlepší příčky na...

úterý, 13. června 2017, 10:30

O víkendu 3.-4.6.2017 se konala na Slovensku v Lučenci mezinárodní soutěž GPA-IPO World Grand Prix 2017 v benchpressu, silovém...

Veletrh Moravia Sport Expo nabídne zábavu, skvělé běžce i prezentaci...

pondělí, 12. června 2017, 16:30

Olomouc se pro letošní rok pyšní přízviskem Evropské město sportu. A jedním z největších sportovních svátků konaných v tomto roce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.