Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šantovka Run nabízí zajímavou trať, výtěžek ze startovného půjde Společnosti pro ranou péči

 
středa, 16. května 2018, 07:30

V pátek 25. května bude okolí Šantovky patřit sportovcům. Na nábřeží se totiž poběží druhý ročník Šantovka Run, což je charitativní závod – výtěžek ze startovného poputuje Společnosti pro ranou péči. Na své si přijdou toto sportovní odpoledne jak dospělí, tak i děti.

Trasu Šantovka Runu bude mít start a zároveň i cíl na dřevěném mole vedle Obchodního centra Šantovka. Trasu závodu tvoří dva okruhy podél řeky Moravy. Závod vede od Šantovky po Švýcarském nábřeží, kolem dětského domova Ostrůvek a zpět přes ulici U rybářských stavů a Wittgensteinovu ulici k obchodnímu centru.

Hlavní závod je dlouhý 6,5 kilometrů, pro děti si organizátoři připravili půlkilometrovou trať. Obě tratě budou vymezeny barevnými značkami, před prvním závodníkem v hlavním závodu pojede navíc jezdec na kole. Dětského běhu se můžou zúčastnit děti do deseti let, kapacita závodu je maximálně padesát dětí a startovné je v tomto případě zdarma.

U hlavního běhu je startovné 100 korun, přičemž veškerý výtěžek poputuje Společnosti pro ranou péči. V rámci startovného závodník obdrží startovací balíček obsahující tričko s logem závodu, raw tyčinku od Zdrawomlsu a krokoměr od Vitalandu.

Trasa hlavního závodu

Trasa dětského závodu

V den závodu je registrace možná od 14:30 do 16:00, v 17:30 poté startuje hlavní závod.

  • 14:30 – 17:00 Registrace
  • 16:00 KIDS run 3-6 let
  • 16:30 KIDS run 7-10 let
  • 17:30 Šantovka run 6,75km
  • 18:30 Vyhlášení (předpokládaný čas)

Pro více informací a registraci do závodu navštivte webové stránky OC Šantovka.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Lidl na Sladovní v Pavlovičkách po rekonstrukci poprvé otevře v sobotu

úterý, 15. května 2018, 21:00

V sobotu 19. května se znovu otevírá prodejna Lidl v Olomouci v ulici Sladovní. Během několikatýdenní modernizace prošel výraznou...

Noc kostelů v kraji otevře osmdesát kostelů a představí i zbořený...

úterý, 15. května 2018, 20:30

Stopy po již zbořeném kostele svatého Petra a Pavla v Olomouci, ale i jedinou původní vojenskou kapli v České republice v...

U centra Olomouce vzniká dvě stě bytů. Podívejte se, jak budou budovy...

úterý, 15. května 2018, 19:30

Více než dvě stě bytů plánuje do konce příštího roku ve dvou etapách postavit v areálu bývalých sladoven a mrazíren nedaleko...

Aktualizováno 15. května 2018, 16:00

U Olomouce se stala vážná nehoda, mladík byl v kritickém stavu...

úterý, 15. května 2018, 09:15

V úterý 15. května kolem půl osmé ráno došlo na silnici mezi Chomoutovem a Štěpánovem u Olomouce ke střetu nákladního auta,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Střelba ve Štrasburku si údajně vyžádala čtyři mrtvé

Večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala nejméně dva mrtvé. Například televize BFM TV a agentura Reuters však s odvoláním na své zdroje hovoří už o čtyřech mrtvých. Policie podle agentury Reuters střelce obklíčila a na místě se odehrála přestřelka. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je sedm nebo osm lidí zraněno. Agentura Reuters píše s odvoláním na místní policii o 11 raněných, stav některých z nich je údajně vážný.

Na Moraváku vznikne ledová socha Titanicu. Sochař ji vyřeže z více než tuny ledu

Návštěvníci vánočních trhů budou mít od pátku v brněnském centru novou atrakci. Vedle vyhlídkového kola vyroste téměř tunová socha slavné lodi Titanic postavená z ledu. Přímo před zraky návštěvníků trhu vznikne více než dvoumetrová ledová socha slavného plavidla. Sochař začne sochu vyřezávat z průzračného ledu ve 13 hodin. Své dílo dokončí zhruba okolo 17. hodiny odpoledne. Poté zde bude socha umístěna tak dlouho, dokud nerozmrzne. Minimálně však vydrží po dobu jednoho týdne.

Na severu země bude silně sněžit, v noci hrozí Česku náledí

Ve vyšších polohách na severu země a na Českomoravské vrchovině bude od dnešního odpoledne do středečního rána silně sněžit. Na horách může místy napadnout až 20 centimetrů sněhu. V níže položených místech pak hrozí v noci náledí.