Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Do Olomouce zavítají na konci srpna světové špičky stolního tenisu, posedmé se bude konat Czech Open

 
pondělí, 13. srpna 2018, 15:00

Už je tradicí, že se Olomouc v druhé polovině srpna stane dějištěm Czech Open ve stolním tenisu. Ve dnech 21. – 26. srpna se v Olomouci uskuteční už posedmé turnaj seriálu Seamaster 2018 ITTF World Tour, na němž budou startovat hráči a hráčky absolutní světové špičky.

Celý turnaj se odehraje v OMEGA sport centru a slibuje účast sportovců zvučných jmen.

Kompletní informace o turnaji naleznete zde.

Ještě nikdy neměli možnost diváci v České republice vidět živě hvězdné čínské duo Ma Long a Xu Xin. Už jen přítomnost těchto legendárních sportovců povznáší olomoucký podnik mezi nejlepší na okruhu. Sedmadvacetiletý Ma Long je olympijský vítěz ve dvouhře z Londýna i Rio de Janeira a jednoznačně nejúspěšnější hráč současné čínské mužské reprezentace. Další olympijské zlato ve sbírce má ještě ze soutěže družstev, k tomu dva tituly mistra světa ve dvouhře, jeden ve čtyřhře a úctyhodných sedm v družstvech. Od roku 2006 si drží místo v národním týmu, což je s ohledem na obrovskou konkurenci, věc takřka neuvěřitelná. Na okruhu ITTF World Tour vyhrát osmadvacet turnajů všech kategorií.

Svou účast na turnaji potvrdili i další skvělí hráči a hráčky, jako legendární Němec Timo Boll, jeho krajan Dimitrij Ovtcharov a loňský vítěz Japonec Tomokazu Harimoto. „Máme velikou radost z toho, že se geniální junior opět na našem turnaji představí. Nebude však jediným lákadlem, a to je moc dobře. Vidět nejlepší čínské hráče na vlastní oči, to bude pro diváky bezesporu velký zážitek," říká místopředseda České asociace stolního tenisu Nikolas Endal.

Pohled do přihlášek v ženské kategorii hovoří o tom, že finálové boje by měly být opět japonskou záležitostí. Nejlepší čínské hráčky na turnaj nepřijedou, což velmi zjednodušuje roli Japonkám Kasumi Ishikawové (světová hráčka číslo 4), Mimo Itoové (5.), Miu Hiranové (8.) nebo Hitomi Satoové (14.). Evropanky Sofia Polcanová z Rakouska (16.), Elizabeta Samarová z Rumunska (21.) nebo Matilda Ekholmová ze Švédska (25.) to budou mít hodně těžké.

Letošní Czech Open se bude hrát o celkovou dotaci 160 000 dolarů, což je o dvacet tisíc víc než vloni. Turnaj je jedním z dvanácti největších podniků okruhu World Tour a svoji pozici si chce udržet i pro další roky. „Už je jisté, že se tento podnik uskuteční i v roce 2019, máme velikou radost, že je turnaj i z pohledu mezinárodní asociace stolního tenisu úspěšným. Například vloni přenášelo živě závěr turnaje jedenáct televizních stanic z celého světa a sledovanost bojů o medaile dosáhla 500 milionů diváků. To je úžasné číslo, které dělá z turnaje akci světového významu. Za to samozřejmě patří obrovský dík našim významným partnerům, kterými jsou Olomoucký kraj a statutární město Olomouc,“ připomíná Nikolas Endal.

Systém turnaje bude stejný jako v loňském roce. První dva dny se hraje kvalifikace a od 23. srpna pak hlavní soutěže. Opět se bude hrát systémem multiballs, který byl na okruhu World Tour testován poprvé vloni právě v Olomouci. Letos už ho používají všechny turnaje na okruhu.

Fanoušci uvidí samozřejmě nejen na hráče a hráčky z celého světa, ale mohou také fandit českým reprezentantům a reprezentantkám. Dva z nich budou mít obrovskou výhodu, protože dostanou divokou kartu přímo do hlavní soutěže. Ti ostatní se budou muset o hlavní soutěž poprat v pekelně těžké kvalifikaci. Přihlášeno je celkem třináct mužů a dvanáct žen. A není bez zajímavosti, že si o možnost zahrát na tomto prestižním turnaji svými výkony řekla například i kadetka Linda Záděrová, dvojnásobná medailistka z nedávného MEJ v Kluži.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Letošní Czech Cycling Tour vyhrál Riccardo Zoidl z Rakouska

pondělí, 13. srpna 2018, 07:30

Vítězem závodu Czech Cycling Tour se stal rakouský cyklista Riccardo Zoidl. Závěrečnou čtvrtou etapu, která už v celkovém pořadí...

Víkend v jezdeckém areálu na Lazcích bude patřit parkuru, koná se tam...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 13:30

V sobotu 11. sprna a v neděli 12. srpna se v jezdeckém areálu Equine Sport Center na Lazcích koná Oblastní mistrovství Severní...

Prostějov bude hostit tenisové naděje, utkají se o světové tituly

sobota, 4. srpna 2018, 09:50

Prostějov bude od pondělí dvacátým rokem po sobě hostit týmové mistrovství světa tenisových talentů do 14 let. Tituly obhajují...

První víkend v srpnu bude jezdecký areál na Lazcích patřit výstavě...

středa, 25. července 2018, 12:00

O víkendu od pátku 3. srpna do neděle 5. sprna zve Jezdecký areál na Lazcích na Moravský šampionát tříletých teplokrevných a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.