čtvrtek 28. března 2024 Soňa

Kanoistou roku se stal kajakářský šampion Hradilek

Mistr světa na kajaku z pražské Troji Vavřinec Hradilek obhájil vítězství v anketě Kanoista roku, jejíž výsledky byly vyhlášeny dnes v Olomouci. V anketě sekce vodního slalomu a sjezdu na divoké vodě při Českém svazu kanoistů dostal 210 bodů a porazil o 39 bodů dalšího kajakáře Jiřího Prskavce, vicemistra světa. Hradilek se stal prvním čtyřnásobným vítězem ankety v její třináctileté historii.

"Trochu mi to vadí, že jsem až druhej, takže doufám, že Vávra nebude mít takovou sezonu příští rok," uvedl s úsměvem na vyhlášení Prskavec, který letos vyhrál evropský šampionát.

Třetí skončili trojnásobní vítězové ankety deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, kteří na domácím šampionátu v Troji získali na závěr kariéry stříbro.

Hradilek je největší hvězdou českého vodního slalomu, loni vybojoval na olympijských hrách v Londýně stříbrnou medaili a anketu rovněž vyhrál. První v hlasování byl také v letech 2009 a 2010. Slavnostní večer v olomouckém hotelu Clarion se nesl v duchu oslav sto let výročí založení Českého svazu kanoistiky.

Anketa Kanoista roku:

Celkové pořadí: 1. Hradilek (vodní slalom, K1) 210 b., 2. Prskavec (vodní slalom, K1) 171, 3. Volf, Štěpánek (vodní slalom, C2) 84.

Slalom: 1. Hradilek 187, 2. Prskavec 175, 3. Volf, Štěpánek 76.

Junioři: 1. Rohan (C1) 176, 2. A. Hilgertová (K1) 159, 3. Galušková (K1) 95.

Sjezd: 1. Slovák (K1) 133, 2. K. Mrůzek (K1) 116, 3. Rolenc (C1) 111.

Junioři: 1. Satková (K1, C1) 192, 2. Jelínek, Zapletal (C2) 124, 3. Brožová (K1) 89.