Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zeman debatoval se studenty Jeseníku, mimo jiné o alkoholu

 
čtvrtek, 14. května 2015, 13:52

Pochutinami z vlastní výroby zahrnuli dnes učitelé i studenti jesenické střední gastronomické školy prezidenta Miloše Zemana při jeho návštěvě Jeseníku. Pochvaloval si především jejich párky i tlačenku a studenty během debaty obeznámil také se svým pohledem na alkohol.

Setkání se studenty prezident prokládal vtipy a glosami, nepříjemným otázkám na půdě školy nečelil. V závěru se podepsal do třídní knihy. Zeman je na návštěvě Olomouckého kraje do pátku, jeho cesta je tentokrát zaměřena na sever regionu.

Kvůli přípravě pochutin pro prezidenta si museli zdejší studenti přivstat. "K snídani jsem si dal váš párek a poté jsem ochutnal vaši tlačenku. Vy ještě procházíte fází, kdy do učňovských párků ještě dáváte maso. Protože jsou firmy, nebudu je jmenovat, o jejichž párcích platí slova pana faráře: bratři a sestry, tyto párky můžete jíst i v postních dnech, tam žádné maso není. Blahopřeji vám k tomu, že vyrábíte párky, které se nesmí jíst v postních dnech," vzkázal studentům Zeman.

Během první a jediné debaty se studenty během návštěvy Olomouckého kraje zajímal žáky ze Střední školy gastronomie a farmářství v Jeseníku Zemanův pohled na zavedení eura, nepřizpůsobivé lidi, ale i na samotný alkohol. "Já rozeznávám alkoholy jen dvou typů, dobré a špatné. Přiznávám se, že kdysi jsem pil becherovku, dokonce mi říkali mistr becherovka. Pak jsem dostal stařeckou cukrovku a nyní jsou mi všechny pokrmy i nápoje obsahující cukr téměř úplně odepřeny. Slivovice žádný cukr neobsahuje," řekl prezident.

Veřejné debaty se účastnilo více jak sto studentů ve věku od 15 do 21 let. "Instrukce dostali, kvůli ochrance, že bude monitorován pohyb v rámci školy. Dostali však volnou ruku, aby se mohli zeptat na co chtějí. V tom jsem jim instrukce nedala," řekla ředitelka školy Silvie Pernicová.

Prezident bude v Olomouckém kraji do pátku. Zatímco loni na jaře zavítal na Olomoucko, Prostějovsko a Přerovsko, nyní většinu času stráví na Jesenicku a Šumpersku. Během dneška má v plánu ještě návštěvu jesenické nemocnice a setkání s obyvateli Jeseníku. V pátek svou návštěvu ukončí návštěvou v lázních Velké Losiny a v Šumperku, kde je plánovaná i závěrečná tisková konference.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Zemana v Hanušovicích vítala jedna červená karta, muž po slovní...

čtvrtek, 14. května 2015, 08:40

Prezidenta Miloše Zemana vítala v Hanušovicích na Šumpersku jedna červená karta. Muž, který jí dal najevo před dalšími několika...

Zeman přijíždí na třídenní návštěvu Olomouckého kraje, kam povedou...

středa, 13. května 2015, 08:39

Prezident Miloš Zeman dnes v Olomouci zahájí třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Zatímco loni na jaře prezident zavítal na...

V Olomouckém kraji se do cyklostezek investovaly už stovky miliony...

neděle, 10. května 2015, 11:08

Několik set milionů korun s pomocí dotací státu a Evropské unie už investovaly samosprávy v Olomouckém kraji do stavby...

Mladá řidička narazila s autem do stromu, ona i její spolujezdec...

čtvrtek, 7. května 2015, 11:52

Včera večer se mezi Prostějovem a Určicemi podruhé narodili dva mladí lidé - řidička a její spolujezdec. S Felicií narazili do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ANKETA: Vláda se postavila proti volebnímu právu od 16 let

Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.