Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zeman debatoval se studenty Jeseníku, mimo jiné o alkoholu

 
čtvrtek, 14. května 2015, 13:52

Pochutinami z vlastní výroby zahrnuli dnes učitelé i studenti jesenické střední gastronomické školy prezidenta Miloše Zemana při jeho návštěvě Jeseníku. Pochvaloval si především jejich párky i tlačenku a studenty během debaty obeznámil také se svým pohledem na alkohol.

Setkání se studenty prezident prokládal vtipy a glosami, nepříjemným otázkám na půdě školy nečelil. V závěru se podepsal do třídní knihy. Zeman je na návštěvě Olomouckého kraje do pátku, jeho cesta je tentokrát zaměřena na sever regionu.

Kvůli přípravě pochutin pro prezidenta si museli zdejší studenti přivstat. "K snídani jsem si dal váš párek a poté jsem ochutnal vaši tlačenku. Vy ještě procházíte fází, kdy do učňovských párků ještě dáváte maso. Protože jsou firmy, nebudu je jmenovat, o jejichž párcích platí slova pana faráře: bratři a sestry, tyto párky můžete jíst i v postních dnech, tam žádné maso není. Blahopřeji vám k tomu, že vyrábíte párky, které se nesmí jíst v postních dnech," vzkázal studentům Zeman.

Během první a jediné debaty se studenty během návštěvy Olomouckého kraje zajímal žáky ze Střední školy gastronomie a farmářství v Jeseníku Zemanův pohled na zavedení eura, nepřizpůsobivé lidi, ale i na samotný alkohol. "Já rozeznávám alkoholy jen dvou typů, dobré a špatné. Přiznávám se, že kdysi jsem pil becherovku, dokonce mi říkali mistr becherovka. Pak jsem dostal stařeckou cukrovku a nyní jsou mi všechny pokrmy i nápoje obsahující cukr téměř úplně odepřeny. Slivovice žádný cukr neobsahuje," řekl prezident.

Veřejné debaty se účastnilo více jak sto studentů ve věku od 15 do 21 let. "Instrukce dostali, kvůli ochrance, že bude monitorován pohyb v rámci školy. Dostali však volnou ruku, aby se mohli zeptat na co chtějí. V tom jsem jim instrukce nedala," řekla ředitelka školy Silvie Pernicová.

Prezident bude v Olomouckém kraji do pátku. Zatímco loni na jaře zavítal na Olomoucko, Prostějovsko a Přerovsko, nyní většinu času stráví na Jesenicku a Šumpersku. Během dneška má v plánu ještě návštěvu jesenické nemocnice a setkání s obyvateli Jeseníku. V pátek svou návštěvu ukončí návštěvou v lázních Velké Losiny a v Šumperku, kde je plánovaná i závěrečná tisková konference.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Zemana v Hanušovicích vítala jedna červená karta, muž po slovní...

čtvrtek, 14. května 2015, 08:40

Prezidenta Miloše Zemana vítala v Hanušovicích na Šumpersku jedna červená karta. Muž, který jí dal najevo před dalšími několika...

Zeman přijíždí na třídenní návštěvu Olomouckého kraje, kam povedou...

středa, 13. května 2015, 08:39

Prezident Miloš Zeman dnes v Olomouci zahájí třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Zatímco loni na jaře prezident zavítal na...

V Olomouckém kraji se do cyklostezek investovaly už stovky miliony...

neděle, 10. května 2015, 11:08

Několik set milionů korun s pomocí dotací státu a Evropské unie už investovaly samosprávy v Olomouckém kraji do stavby...

Mladá řidička narazila s autem do stromu, ona i její spolujezdec...

čtvrtek, 7. května 2015, 11:52

Včera večer se mezi Prostějovem a Určicemi podruhé narodili dva mladí lidé - řidička a její spolujezdec. S Felicií narazili do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.