neděle 25. února 2024 Liliana

Neočekávaná páteční technopárty u Bouzova má skončit dnes v poledne

Na louce nedaleko Bouzova na Olomoucku se od pátku koná technoparty, na kterou postupně přijelo zhruba 1500 lidí. Víkendová hudební akce byla obecnímu úřadu v Bouzově nahlášena jako oslava narozenin pro stovku lidí.

Policie zatím nemusela řešit žádné přestupky účastků technoparty ani stížnosti obyvatel z okolí.

Krajský policejní mluvčí Josef Bednařík dnes ČTK řekl, že na hudební akci do Bouzova přijeli mladí lidé z Česka a hlavně z Rakouska. "Je jich tam více než 1500 a další už nepřijíždí. Akce probíhá relativně klidně a k narušení veřejného pořádku nedošlo. Místní lidé si zatím nestěžují," uvedl Bednařík.

Starostu Bouzova Zdeňka Foltýna dnes informace o vysokém počtu účastníků technoparty v části obce nazvané Kozov zaskočila. Akce byla obecním úřadu nahlášena jako oslava narozenin pro zhruba sto lidí. "Navíc byla nahlášena pozdě. Organizátoři mají povinnost tak učinit pět dnů před jejím konáním a oni nám to nahlásili ve čtvrtek, tedy pouze den předem," řekl Foltýn.

Podobná akce se na stejné louce za Kozovem podle starosty konala před dvěma roky a obešla se bez větších problémů. Louku organizátorům technoparty pronajal soukromý majitel. "Situaci na technoparty namátkově kontrolujeme," uvedl Bednařík. Četnost kontrol se zvýší v závěru akce, kdy se policie zaměří především na řidiče odjíždějící z technoparty, zda nejsou po vlivem alkoholu či drog.

Podle organizátoru by měla být akce oficiálně ukončena dnes, tedy v pondělí, a to ve 12:00.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.