Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zloděj rekordman – za dva měsíce se vloupal do deseti domů, ukradl věci za 180 tisíc korun

 
čtvrtek, 17. března 2016, 10:13

Celkem desekrát se za pouhé dva měsíce vloupal čtyřiadvacetiletý zloděj do rodinných domů v Prostějově, přičemž ukradl věcí v celkové hodnotě více než 180 tisíc korun. Muž se činů dopustil i přesto, že byl v minulosti za obdobnou činnost již pravomocně odsouzen.

K deseti vloupáním došlo v rozmezí dnů 16. ledna – 12. března v ulicích Wolfova, Pod Kosířem, Veleslavínská, Rejskova, Nerudova a Jana Švermy v Prostějově.

"Do domů se většinou vloupával po násilném překonání dveří či oken. Následně domy, ale i garáže a přístavky domů prohledal a odcizil vše, co se mu líbilo. V portfoliu odcizených věcí tak kromě finanční hotovosti v českých korunách, eurech a britských librách figurují také zlaté šperky, elektrické nářadí, notebooky, tablety, jízdní kola, dalekohled, klasický fotoaparát, alkoholické nápoje, ale i prázdné pivní láhve," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Škoda na odcizených věcech se vyšplhala na více než 180 tisíc korun. Navíc, na téměř 10 tisíc korun se odhaduje poškození rodinných domů při vloupání. Obviněnému hrozí v případě prokázání viny až pětileté vězení.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

Tři děti se nebezpečně pohybovaly po dálnici, hledaly tam své...

úterý, 15. března 2016, 10:12

V pondělí o půl čtvrté odpoledne obrželi policisté na tísňovou linku informaci od řidiče, který jel po D1. Sdělil jim, že se u...

Policisté zastavili namol opilého cyklistu. Ten je vulgárně urážel a...

pátek, 11. března 2016, 10:05

Včera v pozdní večerní hodinu narazili policisté v Prostějově na divně se chovajícího cyklistu, který jevil známky silné...

V obci řádili pouliční psi, v kurníku u rodinného domu zadávili osm...

čtvrtek, 10. března 2016, 10:09

Policisté na Prostějovsku dnes po osmé hodině ranní obdrželi tísňové volání od majitelky rodinného domu v obci na Němčicku....

Jedenačtyřicetiletá žena vyskočila ze sedmého patra, byla na místě...

středa, 9. března 2016, 14:58

Včera v podvečerních hodinách se stala v Přerově na ulici Kosmákova tragédie. Jedenačtyřicetiletá žena tam vyskočila ze sedmého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.