Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve čtvrtek se budou po celé republice předčítat dětem Hasičské pohádky, Olomoucký kraj nebude výjimkou

 
středa, 12. října 2016, 10:06

Přesně v 10 hodin odstartuje zítra 13. října 2016 na všech stanicích profesionálních hasičů v Olomouckém kraji první velké předčítání nově vydané knížky Hasičské pohádky.

"Číst se bude dětem z mateřských školek na všech stanicích profesionálních hasičů v našem kraji," sdělila mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková. Číst se tak bude na stanicích v Olomouci, Uničově, Šternberku, Litovli, Prostějově, Přerově, Kojetíně, Lipníku nad Bečvou, Hranicích, Zábřehu a Jeseníku. Výjimkou je stanice ve Šumperku, tam hasiči zavítají se čtením přímo do nemocnice. V Konici hasiči zase navštíví místní školky.

Na knize se podíleli například ti, kteří přijímají tísňové hovory na lince 112, rozhodují o výjezdech jednotky na operačním středisku, takzvaní „mokří hasiči“, kteří vyjíždějí ke všem mimořádným událostem, i ti, kteří posléze vyšetřují příčiny vzniklých požárů.

Číst se nebude jen v Olomouckém kraji, ale po celé České republice, do hromadného čtení pohádek se zapojí celkem 137 stanic profesionálních hasičů.

V Prostějově budou předčítat také. „Pochopitelně jsme se rádi zapojili do této akce a jako její doplnění jsme připravili prohlídku celé naší stanice,“ uvedl ředitel prostějovských profesionálů Jozef Novák.

V první ryze hasičské knížce je 14 klasických pohádek. Děti v nich „potkají“ draky, čerty, skřítky, statečné kohouty i kapry záchranáře. Společně s vypravěčem mohou držet palce kominíku Jankovi, aby stihl včas vymést všechny pekelné komíny, nebo přemýšlet, která kapička vody je ta nejdůležitější. Možná, že i dospělí na chvilku znejistí, co je pravdy na pohádce o bratřích Síčích - prvních členech hasičského sboru.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Zdroj prostejov.eu

Kam dál?

Auto plné lidí narazilo do stromu. Spolujezdkyni museli vyprošťovat...

pondělí, 3. října 2016, 08:09

Vážná dopravní nehoda se stala včera v odpoledních hodinách. V autě cestovali čtyři dospělí a tříleté dítě. Ze zatím nezjištěných...

Řidič nedal přednost autu na hlavní, po střetu vyjeli mimo komunikaci

pondělí, 26. září 2016, 12:27

V pátek v podvečerních hodinách se stala dopravní nehoda, při které narazilo auto, jedoucí po vedlejší silnici, do auta na...

Řidič se smykem dostal do protisměru, kde se čelně srazil s dalším...

středa, 21. září 2016, 08:49

Včera odpoledne se stala dopravní nehoda, při které se střetl jednadvacetiletý řidič s protijedoucím autem. Řidiči obou vozidel...

Dvě mladé řidičky o víkendu nezvládly řízení. Jedné bylo teprve...

pondělí, 19. září 2016, 11:01

Podobné dopravní nehody se staly v rozmezí několika hodin v noci ze soboty na neděli. V obou figurovaly mladé řidičky, které...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.