čtvrtek 28. září 2023 Václav

Růst počtu nemocných v kraji zpomalil. Nemocných je ale stále více, než je republikový průměr

Růst počtu lidí s akutními respiračními chorobami se v Olomouckém kraji výrazně zpomalil. Hygienici evidují 1630 nemocných na 100.000 obyvatel, což je o 11 více než v předchozím týdnu, kdy se počet nemocných zvýšil o 530.

Olomoucký kraj ale přesto vykazuje relativní nemocnost vyšší než je republikový průměr, který činí 1538 osob, vyplývá z informací Krajské hygienické stanice v Olomouci.

Podle epidemioložky Růženy Halířové tempo růstu počtu nemocných zvolnilo a relativní nemocnost v Olomouckém kraji se v rámci plošné epidemie začala srovnávat s ostatními regiony. "Nabíháme ne druhý vrchol křivky, což zhruba v tuto dobu bývá obvyklé," uvedla Halířová. Hygienici v Olomouckém kraji evidují šest případů chřipky se závažným průběhem, z toho dva lidé v důsledku chřipky zemřeli.

Ordinace lékařů plní pacienti zejména na Jesenicku, kde na 100.000 obyvatel připadá 1961 nemocných. Vysoká nemocnost je také na Prostějovsku (1805) a Olomoucku (1771). Na Šumpersku hygienici evidují 1413 nemocných na 100.000 obyvatel a na Přerovsku 1337.

Nejvíce pacientů je v Olomouckém kraji mezi dětmi do pěti let, kde hygienici hlásí 3834 nemocných na 100.0000 obyvatel. V kategorii školáků tento ukazatel činí 2456 osob a zhruba stejný je i mezi mladými lidmi do 24 let.

Většina nemocnic v Olomouckém kraji už kvůli chřipce zakázala či omezila návštěvy. Preventivní opatření platí například ve Fakultní nemocnici Olomouc, Vojenské nemocnici Olomouc, Jesenické nemocnici, Nemocnici Šumperk či v nemocnicí v Hranicích na Přerovsku.

Čtěte více:

Autoři | Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.