Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Lesy v kraji dostaly při bouřkách pořádně zabrat, poničených je 60 tisíc metrů krychlových dřeva

 
sobota, 12. srpna 2017, 11:00

Silný vítr v posledních dvou dnech poškodil v lesích v jižní části Olomouckého kraje a severně od Brna zhruba 60.000 metrů krychlových dřeva. V lesích není po bouřkách kvůli vyvráceným či polámaným stromům bezpečno. Jejich správce jedná s radnicemi o zákazu vstupu do nejvíce poškozených lesních porostů, řekla mluvčí státního podniku Lesy ČR Eva Jouklová.

Poškozeny jsou po bouřkách lesy v okolí Šternberka u Olomouce, Mohelnice na Šumpersku a Olomouce, kde silný vítr poničil zhruba 50.000 metrů krychlových dřeva. Stromy zlomil nebo vyvrátil. „Zejména v oblasti Doubravy u Litovle nedoporučujeme vstupovat do lesa. Stromy jsou nalomené a stále padají k zemi," upozornil lesní správce ze Šternberka Jiří Sládek.

Společnost Lesy ČR už požádala městské úřady v Litovli a Uničově, aby v postižených porostech zakázaly lidem vstup do lesů. V porostech se navíc pohybuje těžká technika, která začala dříví zpracovávat. „Přednost má kvůli kůrovci jehličnaté dříví, pak přijdou na řadu listnáče. Předpokládáme, že kalamitní hmotu odklidíme do konce října," uvedl Tomáš Pospíšil ze společnosti Lesy ČR.

Severně od Brna a v okolí obcí Sloup, Vysočany, Lipovec, Holštejn, Krasová, Kotvrdovice a Senetářov vítr poškodil zhruba 10.000 metrů krychlových dřeva. Popadané stromy místy přehradily cyklotrasy a zdánlivě nedotčené stromy hrozí pádem. „Případný zákaz vstupu do lesa budeme s radnicí v Blansku řešit v pondělí," uvedl Dalibor Šafařík z Lesů ČR. Bouřky se silným větrem zasáhly Moravu ve čtvrtek ráno. Další vlna bouřek přišla v noci na pátek. Například hasiči v Olomouckém kraji za čtyřiadvacetihodinovou směnu evidují 250 zásahů.

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidiči, který havaroval na Wolkerově, hrozí...

  • Dvě ukradené Octavie a pokus o odcizení...

  • Muž přišel osobně poděkovat hasičům za dobře...

  • U Štěpánova srazil expres člověka

Reklama
 
 

Kam dál?

Hygienici zkontrolovali v kraji na padesát táborů, udělili dvě pokuty

pátek, 4. srpna 2017, 12:00

Přes 50 táborů zkontrolovali v první polovině prázdnin hygienici v Olomouckém kraji. Téměř všechny z nich obstály,...

Hasiči se v kraji opět potýkali s následky silných bouřek, v sobotu zaznamenali dvacet událostí

neděle, 23. července 2017, 11:00

Dvě desítky událostí zaznamenali hasiči v Olomouckém kraji prozatím do statistik výjezdových událostí spojených s...

Hasiči měli kvůli bouřce stejný počet výjezdů, který normálně řěší za týden

úterý, 11. července 2017, 07:50

Situace v oblastech Prostějovska, které pondělí večer zasáhly silné bouřky, se v noci uklidnila a voda postupně opadla....