neděle 25. února 2024 Liliana

Budoucnost přerovské ubytovny Strojař má v rukou ministerstvo financí

Osud přerovské devítipodlažní ubytovny Strojař má nyní v rukou ministerstvo financí. V příštích dnech by mělo rozhodnout o tom, zda může vlastník objektu, ministerstvo obrany, nemovitost bezúplatně či úplatně předat přerovské radnici.

Radnice chce objekt získat především proto, aby zabránila dalšímu vzniku sociální ubytovny, kterých jsou ve městě už dvě desítky. Jak by s objektem naložila, však radnice zatím jasno nemá. Ministerstvu obrany předložila tři varianty. Podmínkou bezplatného získání Strojaře je jeho nekomerční využití na dobu deseti let.

O Strojaři jednali zastupitelé v pondělí. Radní původně navrhovali, že by se objekt po získání do vlastnictví města zdemoloval. Přerovská delegace nakonec odjela na ministerstvo se třemi možnostmi využití, kterými jsou demolice, přeměna na sociální bydlení či sídlo magistrátu. "Se zástupci přerovské radnice jsme se domluvili na dalším jednání na ministerstvu financí. Právě tento resort totiž musí schválit případný převod na město, ať už půjde o převod bezúplatný nebo o odkoupení nemovitosti. Od toho se odvíjí i další postup ze strany ministerstva obrany při dalším nakládání s tímto majetkem," řekl mluvčí ministerstva obrany Petr Medek.

Podle přerovského primátora Vladimíra Puchalského (Společně pro Přerov) se schůzka s ministerstvem financí plánuje na 6. května. "Všechny tři varianty byly slyšeny, ani jedna nebyla odmítnuta," řekl dnes novinářům Puchalský. Jak bude radnice postupovat, kdyby získala objekt bezplatně pouze za podmínky vybudování sociálního bydlení či radnice, není jasné. Podle primátora nemá město obecně dost peněz. "Na zbourání bychom peníze našli, co se týče sociálního bydlení, řešili bychom to prostřednictvím dotací," uvedl náměstek Petr Měřínský (ANO).

Ubytovnu Strojař na konci roku 2013 opustili vojáci. Objekt má kapacitu 369 lůžek ve 144 pokojích a náleží k němu ještě pozemky o rozloze 5142 metrů čtverečních. Ministerstvo původně areál nabídlo k prodeji za 62 milionů korun, postupně se cena snižovala. Kupec se zatím nenašel.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.