čtvrtek 22. února 2024 Petr

Fotogalerie: V Konici vzplál seník, k požáru vyjelo děvět hasičských jednotek

V neděli odpoledne se vydalo devět hasičských jednotek k požáru v Konicích, kde hořel seník v areálu bývalého zemědělského družstva.

Na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje byl v neděli v 16:43 hodin nahlášen požár seníku v Konici, k místu se ihned vydalo děvět hasičských jednotek, z toho dvě profesionální z Prostějova a Konice, které doplnilo 7 jednotek dobrovolných hasičů z Konice, Hvozdu, Přemyslovic, Džbelu, Šubířova, Brodku u Konice a Kladek. Požár zachvátil seník o rozměrech asi 600 metrů čtverečních, ve kterém byla uskladněna balíková sláma.

I přes včasný příjezd hasičů už se seník nepodařlo zachránit, došlo k částečné destrukci a zbortila se i plechová střecha. Zásah hasičů proto probíhal pouze zvenčí, nikdo při zásahu nebyl zraněn.

Řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje se na místě dohodl s majitelem objektu, že se seník nechá pod kontrolou vyhořet, neboť požár se rychle rozšířil a záchrana seníku už byla prakticky nemožná. Podle odhadů bude seník hořet 2 - 3 dny. Na místě do pondělního rána zůstali profesionální hasiči z Konice a dobrovolní hasiči z Konice, kteří střežili požářiště. Jednotky v 6:30 hodin předali místo majiteli a vrátili se zpět na základny.

Materiální škoda ještě nebyla vyčíslena.

Autor: L. Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.