Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hanácká kyselka se pije i v Americe

 
pondělí, 21. července 2014, 14:57

Hanácká kyselka je oblíbeným pitím českých konzumentů, svoje příznivce má však kupodivu i ve Spojených státech. Tam kromě Slovenska směřuje část produkce minerálních vod z Hané.

Podle výroční zprávy společnosti Hanácká kyselka putuje na export do obou zemí 3 procenta produkce. Zbytek prolijí hrdlem tuzemští konzumenti. A není to zrovna málo: Za loňský rok prodala společnost téměř 50 milionů litrů minerální vody, drtivou většinu produkce sladí a dochucuje.

I když bývala Hanácká kyselka tradičním českým podnikem, od loňska ji vlastní italská firma Molinari, která je v přímořské zemi největším producentem likérů a v této komoditě patří i mezi největší světové výrobce. Její vlajkovou lodí je likér sambuca, který dobře znají i čeští konzumenti.

(il, čtk)

Kam dál?

Přijeďte do Luké na výstavu starých gramofonů

neděle, 20. července 2014, 13:46

Milovníci praskajících zvuků starých desek mají šanci navštívit unikátní výstavu starých gramofonů, která je od víkendu k vidění...

Šest hal Oděvního podniku v Prostějově odstřelila tuna dynamitu

pondělí, 30. června 2014, 10:57

Areálem zkrachovalého Oděvního podniku (OP) v Prostějově v sobotu ráno otřásl výbuch tuny dynamitu, který poslal k zemi šest...

Vesnicí roku Olomouckého kraje je obec Nová Hradečná

pátek, 27. června 2014, 15:49

Titul Vesnice roku letos v Olomouckém kraji získala Nová Hradečná na Olomoucku, která postoupí do celostátní kola soutěže. Druhou...

Kvůli odstřelu OP bude v Prostějově zastaven provoz na R46

čtvrtek, 26. června 2014, 14:17

Plánovaný odstřel šesti výrobních hal zkrachovalého Oděvního podniku v sobotu ráno na několik minut zastaví v Prostějově provoz...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.