čtvrtek 22. února 2024 Petr

Husté sněžení zaskočilo Olomoucký kraj

V úterních dopoledních hodinách zasáhlo nejen Olomouc, ale i celý kraj husté sněžení. Chodci v jarním oblečení se tak musí rázem potýkat s kluzkými, zasněženými chodníky, ztíženou dopravu hlásí i ze silnic v celém Olomouckém kraji.

Ve vyšších polohách, jako je například cesta mezi Šternberkem a Horní Loděnicí, dokonce sníh na vozovce zůstává a tvoří tak souvislou kluzkou vrstvu. "Je zataženo a všude sníh, už se drží všude i v nížinách, nahoře napadly zhruba tři centimetry. Vozy máme v terénu. Opatrnost je na místě, je zhoršená sjízdnost na všech vozovkách," sdělil médiím dispečer šumperské správy silnic. Právě v okolí Šumperka sníh komplikuje dopravu nejvíce.

I Olomouc nezůstala sněhovou vánicí ušetřena. "Na vozovkách leží vrstva čerstvého sněhu, ve vyšších polohách se sníh drží. Sypače vyjíždějí ven," uvedl dispečer olomoucké správy silnic. Podle dostupných informací však alespoň nikde nehrozí námraza.

Kdo vyrazí autem do Přerova, bude se také potýkat se sněžením, vozovky jsou však mokré a sjízdné, samozřejmě se zvýšenou opatrností.

Podle krajského policejního mluvčího Josefa Bednaříka musejí s komplikací v dopravě počítat řidiči kolem 290. kilometru na R35 a na silnicích nižších tříd na Prostějovsku. "V uvedených úsecích mají především problém nákladní vozidla," uvedl Bednařík.

V nepříznivých povětrnostních podmínkách zatím nejsou hlášeny žádné dopravní nehody komplikující dopravu.

Autor: L. Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.