pondělí 24. června 2024 Jan

Jeseníky nabízejí stále dobré podmínky k lyžování

Jeseníky stále nabízejí dobré lyžařské podmínky. V noci na dnešek na horách sněžilo, na Ovčárně napadlo až pět centimetrů sněhu. S návštěvností jsou provozovatelé areálů spokojeni, svahy plní podle nich tento týden především návštěvníci z Brněnska, kde jsou jarní prázdniny. Teplota se na horách pohybuje kolem nuly. Stále platí první lavinový stupeň, podle horských záchranářů se však bude zřejmě před víkendem zvyšovat na druhý lavinový stupeň z pětibodové škály.

"Na Ovčárně se nyní teplota pohybuje kolem nuly a sněží, přes noc napadlo pět centimetrů. Panuje tady ale velká mlha, viditelnost je do 50 metrů," řekl dnes dispečer jesenické horské služby Jiří Hejtmánek. Na Ovčárně leží kolem 110 centimetrů přírodního sněhu, výborné podmínky podle něj přetrvávají i v ostatních lyžařských střediscích. Podle Hejtmánka lidí ubylo, což se projevilo i na menším počtu zásahu horských záchranářů na sjezdovkách. "Před 14 dny jsme zasahovali například v Karlově u sedmi až devíti úrazů denně, nyní je jich mezi dvěma až třemi. Na to, že jsou jarní prázdniny, očekávali bychom více lidí," doplnil Hejtmánek.

Podle provozovatelů je však lyžařů stále dost a s návštěvností jsou spokojeni. "Myslím si, že tento týden je nejsilnější z jarních prázdnin. Panuje tady i nadále zimní počasí, sněží a teplota je jeden stupeň nad nulou. Na sjezdovkách máme nyní kolem 40 centimetrů sněhu. Chtěli bychom jet ještě i na Velikonoce, uvidíme, každopádně jarní prázdniny dolyžujeme celé," řekl dnes provozovatel areálu v Branné Rostislav Procházka. S návštěvností jsou spokojeni i v Přemyslově na Šumpersku. "Napadl nový sněhový poprašek, dopoledne je lyžování perfektní. Pak je to už měkčí, ale sjezdovky to stále drží. Na sjezdovkách máme od 60 do 80 centimetrů," uvedl zástupce areálu Jaroslav Podzimek.

Dobré podmínky jsou také v Karlově. Na sjezdovkách lyžařských areálů v karlovském údolí leží 50 až 70 centimetrů sněhu. "Přestože přes den teploty stoupají nad bod mrazu, lyžuje se na pomalejším mokrém sněhu a sjezdovky s přibývajícím časem měknou, stále dokážeme nabídnout dobrý lyžařský zážitek," uvedl Jaroslav Lukeš, vedoucí Ski areálu Myšák.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.