Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jaře čeká Muzikantskou stezku v Jeseníku obnova, stejně jako Editin pramen

 
středa, 2. ledna 2019, 07:30

Nový mobiliář i terénní úpravy čekají letos Muzikantskou stezku v Jeseníku, která strmě stoupá z vilové čtvrti ve městě k lázeňskému areálu na kopci.

Na projekt nazvaný Za dědictvím Vincenze Priessnitze v hodnotě 1,1 milionu korun získalo město dotaci 30 tisíc eur (772 tisíc korun) z fondu Euroregionu Praděd. Zbytek nákladů Jeseník zaplatí ze svého rozpočtu. Informoval o tom vedoucí oddělení cestovního ruchu radnice Jan Mrosek. „Od jara do léta letos proběhnou terénní úpravy horního partu Muzikantské stezky včetně doplnění mobiliářem a informační tabulí. Spodní část této přístupové cesty do lázní byla již realizována v minulosti," uvedl Mrosek.

Zároveň bude tento rok podle Mroska obnoven Editin pramen, který vyvěrá nedaleko Muzikantské stezky na konci třešňové aleje. Muzikantská stezka začíná na jedné z ulic v Jeseníku, poté stoupá přes koleje a pokračuje už jako parková cestička do svahu pod lázněmi. Nad lázeňskou vyhlídkou se napojuje na okruh přírodní kolonády. Pojmenování Muzikantské stezky souvisí s tím, že v minulosti tudy stoupali muzikanti z města, aby vyhrávali v osadě Gräfenberk.

Na místě osady nyní stojí Priessnitzovy léčebné lázně. Nad Jeseníkem poblíž Priessnitzových léčebných lázní byla už loni vysazena nová třešňová alej čítající pět desítek stromů. Lemuje cestu vedoucí k Editinu prameni. Do akce pořádané spolkem Arnika se zapojila stovka lidí všech věkových kategorií. Vysazení stromořadí podpořila veřejnost ve sbírce s názvem Lopatka pro alej.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Priessnitzovy léčebné lázně a.s.

Kam dál?

Nový rok je ta správná chvíle pro nové začátky, výzvy a cíle. Nebo ne?

úterý, 1. ledna 2019, 19:00

Snad každý z nás si někdy dal novoroční předsevzetí. Chtěli jsme zhubnout, přestat kouřit, začít sportovat nebo si najít lepší...

O víkendu byly sjezdovky v Jeseníkách plné lyžařů. Panují dobré...

neděle, 30. prosince 2018, 19:00

Plné lyžařů byly o víkendu sjezdovky v Jeseníkách, kde navzdory oteplení panují dobré sněhové podmínky a svahy pokrývá až 80...

V Olomouckém kraji hrozí námraza, místy je na silnicích sníh

neděle, 30. prosince 2018, 10:25

Na zbytky rozbředlého sněhu i namrzající vozovky si dnes ráno musí dát pozor řidiči v Olomouckém kraji, kde jsou místy sněhové...

V severní části Olomoucka hrozí namrzání silnic. Kvůli přeháňkám je...

sobota, 29. prosince 2018, 10:00

Na zbytky rozbředlého sněhu na vozovkách si dnes ráno musí dát pozor řidiči v Jeseníkách, kde jsou od nočních hodin sněhové...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Právě dnes totiž do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného čínským plánům zlepšit dopravní spojení mezi Asií, Evropou a Afrikou dnes také vyzdvihl důležitost ochrany životního prostředí a boje proti korupci.

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.