Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V budově IPOS zůstanou úředníci další dva roky. Budovu čeká rekonstrukce za desítky milionů korun

 
středa, 17. července 2019, 13:30

Jesenická radnice se po dlouhých jednáních dohodla s ministerstvem práce a sociálních věcí na dalším pronájmu části jejího rozlehlého administrativního komplexu IPOS.

V objektu sídlí zaměstnanci Úřadu práce i městští úředníci

Kromě městských úředníků v něm sídlí i zaměstnanci Úřadu práce ČR (ÚP), České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Státního úřadu inspekce práce sdělila starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem). Nájemní smlouva bude platit dva roky a má být podepsána do 21. července, kdy vyprší platnost nynějšího smluvního vztahu. Radnice už připravuje rekonstrukci budovy IPOS za desítky milionů korun.

Město se dlouho nemohlo s ministerstvem dohodnout, zda v letité budově IPOS zůstanou zaměstnanci jeho organizací. Radnice má úředníky jen v části budovy. Ve hře při jednáních s ministerstvem byla i stavba nového objektu jen pro úředníky ÚP, ČSSZ a inspekce práce. Značná část budovy IPOS by poté zůstala prázdná a radnice by musela najít nové nájemce.

„Jednání nebyla jednoduchá, diskutovali jsme jak o době nájemního vztahu, tak i o modernizaci budovy, která patří městu. Ministerstvo nakonec ustoupilo od svých maximalistických požadavků na rekonstrukci, nyní se spokojí se standardem s tím, že se bude na vnitřních úpravách také podílet," uvedla Blišťanová.

PSALI JSME: Jesenická radnice čeká na vyjádření z ministerstva. Není jasné, zda úředníci zůstanou nadále v budově IPOS

Podle ministerstva prostory nesplňují hygienické a technické normy

MPSV na začátku roku upozornilo na to, že budova IPOS nebyla důkladně opravena a je třeba z ní odstranit nebezpečný azbest. Prostory podle ministerstva nesplňují technické ani hygienické normy. Modernizace budovy IPOS má podle starostky začít za dva roky. „Se složkami MPSV nebo bez nich. A pokud do té doby odejdou, tak se nabízí více variant využití komplexu. Rekonstrukce by se tak týkala zřejmě prvních tří nadzemních podlaží, která by sloužila úřadu. Další by zůstala zakonzervovaná nebo se nabídla třeba pro přestavbu na malometrážní byty," dodala.

Jeseník v roce 2014 podepsal s ministerstvem memorandum o rekonstrukci budovy. Tehdejší ministryně Michaela Marksová Tominová (ČSSD) pak oznámila, že resort upustil od záměru vybudovat v Jeseníku novou budovu pro ÚP a ČSSZ. Jesenická radnice dala následně IPOS zateplit, což stálo přes 50 milionů korun.  

Administrativní centrum IPOS od 70. let sloužilo jako sídlo Rudných dolů. MPSV má v areálu IPOS pronajaty zhruba dvě pětiny z 5000 metrů čtverečních kancelářských ploch. Téměř 40 procent plochy zabírají kanceláře města a zbývající metry mají v pronájmu instituce a firmy. V budově mají nyní najít nové zázemí také úředníci města a další zaměstnanci, kteří mají pracoviště v Tovární ulici.
Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Město Jeseník

Kam dál?

Policie zastavila zfetovaného muže, který měl propadlý technický...

středa, 17. července 2019, 10:30

Čtyřiatřicetiletý muž z Jeseníku si vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Hasiči likvidovali požár filtrační jednotky palivové cesty na...

středa, 17. července 2019, 10:00

V úterý se v pozdních nočních hodinách podílely dvě jednotky hasičů na likvidaci požáru filtrační jednotky palivové cesty na...

Řidička nedala přednost autu při odbočování. Při nehodě se zranily...

úterý, 16. července 2019, 18:00

Dvě zraněné osoby a škoda 130 tisíc korun, to je bilance dopravní nehody, která se stala v pondělí 15. července o půl druhé...

Kvůli novele zákona o poplatcích by Jeseník přišel o statisíce....

úterý, 16. července 2019, 15:00

Horské město Jeseník by po přijetí projednávané novely zákona o místních poplatcích, která osvobozuje od poplatku za pobyt v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.