Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Skupina mladíků okradla dva nezletilé chlapce. Jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže

 
čtvrtek, 8. srpna 2019, 19:00

Policisté řeší loupež, které se dopustili mladíci ve věku 15, 16, 19 a 20 let. V úterý 30. července si tato skupinka v parku na náměstí Svobody v Jeseníku vyhlédla dva nezletilé chlapce. Čtveřice své oběti pod pohrůžkou donutila k vydání 2 400 korun. Rodiče chlapců skutek ihned oznámili na policii, která díky městskému kamerovému systému také hned všechny čtyři mladíky ztotožnila.

Policejní komisař sdělil šestnáctiletému mladíkovi obvinění ze spáchání provinění loupeže, druhý mladistvý, patnáctiletý mladík, si vyslechl obvinění z legalizace výnosů z trestné činnosti. „Zbývající dva mladíci si vyslechli obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Soud přihlédl ke všem okolnostem a akceptoval návrh, aby oba starší chlapci byli stíháni vazebně," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Jan Luxík

Kam dál?

Agresor napadl mladíka násadou od smetáku. Nakonec ho pokousal v...

sobota, 3. srpna 2019, 18:00

Čtyřiadvacetiletý muž ze Žulové si vyslechl podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a ublížení na zdraví.

Vzácné sbírky se přestěhovaly z garáží do moderního depozitáře

pátek, 2. srpna 2019, 19:00

Ve větším a lépe chráněné jsou sbírkové předměty Vlastivědného muzea Jesenicka. To totiž opustilo nevyhovující pronájem v Tovární...

Lesy České republiky chtějí plošně kácet stromy v Jeseníkách kvůli...

středa, 31. července 2019, 21:00

Státní podnik Lesy ČR podle Hnutí Duha žádá o povolení plošného kácení stromů v prvních a druhých zónách Chráněné krajinné...

V Jeseníku vnikne nový skatepark, jeho podoba už je známa

čtvrtek, 25. července 2019, 18:00

Na konečné verzi podoby nového skateparku v Bukovicích, místní části Jeseníku, se dohodli zástupci města a uživatelé tohoto...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.