středa 6. prosince 2023 Mikuláš

Olomoucký kraj poskytl peníze na tvorbu fotopoitnů na Jeseníku, chtějí přilákat turisty

Olomoucký kraj poskytne milion korun na úpravu běžeckých stop v Jeseníkách. Peníze budou použity na provoz roleb, školení rolbařů, mapování a značení tras a provoz GPS systému.

Sdružení cestovního ruchu Jeseníky získá od Olomouckého kraje milion korun na úpravu běžeckých stop. Na horách je k dispozici přes tři sta kilometrů tras v devíti oblastech.

„Peníze jsme letos poskytli ve formě navýšení členského příspěvku, aby je mohlo sdružení využít ihned. Podpora usnadní lidem jejich práci a zároveň má velký vliv na rozvoj cestovního ruchu v zimních měsících,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Krajské peníze poslouží na samotný provoz roleb, ale také na školení rolbařů, mapování a značení běžeckých tras nebo provoz GPS systému. Běžkařskými trasami krajská pomoc nekončí. Dalším čtvrt miliónem korun podpoří hejtmanství projekt JESENÍKY ONLINE.

„Peníze poputují na pořízení sčítačů turistů ve vybraných oblastech, podobně jako už vznikají sčítače cyklistů. Přispějeme také na vybudování foto pointů nebo na realizaci marketingové kampaně. Musíme však počkat na rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj,“ dodala Sokolová.

U něj si totiž sdružení požádalo o dotaci, která by pokryla padesát procent nákladů, jež činí téměř jeden a půl miliónu korun. Na financování se také podílí samotné sdružení. V okamžiku, kdy ministerstvo projekt podpoří, pošle kraj slíbenou částku.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto zapomenutehory.cz | Zdroj Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.