Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Červenohorském sedle napadlo v noci dvacet centimetrů sněhu, silničáři měli co dělat

 
středa, 29. listopadu 2017, 16:00

Silnice ve vyšších partiích Olomouckého kraje pokryl v noci na dnešek sníh. Na Červenohorském sedle napadlo podle správců silnic až 20 centimetrů sněhu, veškerou techniku měli venku silničáři i při údržbě vedlejších cest na Šumpersku. Sněhové přeháňky postihly i oblast Ramzové a Ostružné na Jesenicku. Zbytky rozbředlého sněhu leží také na silnicích ve vyšších polohách Šternberska, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ostatní silnice jsou většinou po chemickém ošetření holé a mokré, opatrnost je však na místě.

„Na Červenohorském sedle a a Skřítku to bylo intenzivní sněžení, napadlo odhadem tak 20 centimetrů sněhu. Vyráželi jsme od 03:00, nyní už nesněží a rozbředá to. Silnice jsme odhrnuli a posolili, nyní na nich leží rozbředlý sníh. Cesty jsou sjízdné, ale se zvýšenou opatrností," řekla dnes dispečerka společnosti, která má na starosti údržbu hlavních tahů na Šumpersku a Jesenicku.

Opatrnost je nutná i na vedlejších cestách regionu. Na Šumpersku měli silničáři venku veškerou techniku. Na silnicích druhých a třetích tříd v tomto okresu leží podle informací ŘSD nyní rozbředlý sníh. „Na Jesenicku sněžení postihlo oblast mezi Ramzovou a Ostružnou a mezi Bělou a Vidly, cesty jsou zde po chemickém ošetření již holé a mokré. V ostatních částech Jesenicka nesněžilo," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic.

Sněžilo ve vyšších polohách i v ostatních částech Olomouckého kraje. Se zbytky rozbředajícího sněhu na vozovkách musejí po chemickém ošetření cest počítat motoristé i ve vyšších polohách Šternberska. Silnice se solily i v ostatních částech Olomoucka či Přerovska, cesty jsou zde většinou holé a mokré.

Napsal(a) ČTK | Foto Pastorius [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Kam dál?

Muž chtěl po kolemjdoucím padesát korun pod výhružkou napadení. Nyní...

pondělí, 27. listopadu 2017, 16:30

Osmadvacetiletý muž se domáhal u kolemjdoucího v Jeseníku o půjčení padesátikoruny. Kolemjdoucí ale jeho prosbu ignoroval a chtěl...

Řidič nedal přednost v jízdě, se svým autem vjel do cesty šoférovi na...

pondělí, 27. listopadu 2017, 13:30

V pátek 24. listopadu vyjížděli policisté k dopravní nehodě dvou osobních aut, který se stala ve Zlatých Horách na Jesenicku.

Oprava generátoru za 14 milionů korun na Dlouhých stráních skončila,...

pondělí, 27. listopadu 2017, 13:00

Čtyřměsíční oprava generátoru jedné z turbín Dlouhých strání úspěšně skončila a největší vodní přečerpávací elektrárna v Česku...

Vleky v Jeseníkách se rozjedou až příští pátek, začátek sezony...

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 16:30

Zahájení lyžařské sezony v Jeseníkách, o které se tradičně stará středisko v Branné na Šumpersku, se posouvá o týden. Majitel...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.