Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Červenohorském sedle napadlo v noci dvacet centimetrů sněhu, silničáři měli co dělat

 
středa, 29. listopadu 2017, 16:00

Silnice ve vyšších partiích Olomouckého kraje pokryl v noci na dnešek sníh. Na Červenohorském sedle napadlo podle správců silnic až 20 centimetrů sněhu, veškerou techniku měli venku silničáři i při údržbě vedlejších cest na Šumpersku. Sněhové přeháňky postihly i oblast Ramzové a Ostružné na Jesenicku. Zbytky rozbředlého sněhu leží také na silnicích ve vyšších polohách Šternberska, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ostatní silnice jsou většinou po chemickém ošetření holé a mokré, opatrnost je však na místě.

„Na Červenohorském sedle a a Skřítku to bylo intenzivní sněžení, napadlo odhadem tak 20 centimetrů sněhu. Vyráželi jsme od 03:00, nyní už nesněží a rozbředá to. Silnice jsme odhrnuli a posolili, nyní na nich leží rozbředlý sníh. Cesty jsou sjízdné, ale se zvýšenou opatrností," řekla dnes dispečerka společnosti, která má na starosti údržbu hlavních tahů na Šumpersku a Jesenicku.

Opatrnost je nutná i na vedlejších cestách regionu. Na Šumpersku měli silničáři venku veškerou techniku. Na silnicích druhých a třetích tříd v tomto okresu leží podle informací ŘSD nyní rozbředlý sníh. „Na Jesenicku sněžení postihlo oblast mezi Ramzovou a Ostružnou a mezi Bělou a Vidly, cesty jsou zde po chemickém ošetření již holé a mokré. V ostatních částech Jesenicka nesněžilo," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic.

Sněžilo ve vyšších polohách i v ostatních částech Olomouckého kraje. Se zbytky rozbředajícího sněhu na vozovkách musejí po chemickém ošetření cest počítat motoristé i ve vyšších polohách Šternberska. Silnice se solily i v ostatních částech Olomoucka či Přerovska, cesty jsou zde většinou holé a mokré.

Napsal(a) ČTK | Foto Pastorius [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Kam dál?

Muž chtěl po kolemjdoucím padesát korun pod výhružkou napadení. Nyní...

pondělí, 27. listopadu 2017, 16:30

Osmadvacetiletý muž se domáhal u kolemjdoucího v Jeseníku o půjčení padesátikoruny. Kolemjdoucí ale jeho prosbu ignoroval a chtěl...

Řidič nedal přednost v jízdě, se svým autem vjel do cesty šoférovi na...

pondělí, 27. listopadu 2017, 13:30

V pátek 24. listopadu vyjížděli policisté k dopravní nehodě dvou osobních aut, který se stala ve Zlatých Horách na Jesenicku.

Oprava generátoru za 14 milionů korun na Dlouhých stráních skončila,...

pondělí, 27. listopadu 2017, 13:00

Čtyřměsíční oprava generátoru jedné z turbín Dlouhých strání úspěšně skončila a největší vodní přečerpávací elektrárna v Česku...

Vleky v Jeseníkách se rozjedou až příští pátek, začátek sezony...

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 16:30

Zahájení lyžařské sezony v Jeseníkách, o které se tradičně stará středisko v Branné na Šumpersku, se posouvá o týden. Majitel...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Záchrana života a vyřešené případy mi dělají velkou radost, říká praporčík Tomáš Kubíček

Praporčík Tomáš Kubíček začal svou policejní kariéru na oddělení hlídkové služby. Dnes slouží na obvodním oddělení v Lutíně a od začátku května bude pracovat jako operační důstojník na operačním středisku Krajského ředitelství Olomouckého kraje. Bude jedním z těch, kteří zvednou telefon, když zavoláte na linku 158. Povídali jsme si o záchraně lidských životů, o motivaci k práci nebo o tom, co ho u policie drží.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.

Já nevařím, spíš ohřívám. Nebaví mě to pak uklízet, říká Michal Krčmář

Při příjemném setkání jsme s biatlonistou Michalem Krčmářem pokecali o tom, jak umí vařit, teda spíš neumí. Jestli sleduje nějaký další sport a nakousli jsme i téma možného návratu Gábiny Koukalové.