Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bikrosová trať v Jeseníku prošla rekonstrukcí. Vznikla jako jedna z prvních v republice

 
pondělí, 25. června 2018, 16:30

Vznikla jako jedna z prvních v republice a nyní prošla rekonstrukcí. Řeč je o bikrosové trati zdejšího klubu, kde o tomto víkendu proběhnou závody Moravské ligy. Úpravu areálu finančně podpořilo město, ministerstvo školství i samotný Bikros klub Jeseník.

„Dráhu jsme postavili před více než dvaceti lety ještě dle svazarmovských parametrů. Postupně jsme ji upravovali dle světových trendů, ale bohužel měla od začátku vrozené vady jako příliš krátkou první rovinku a nezpevněné zatáčky,“ popisuje stav závodiště místopředseda Bikros klubu Jeseník Petr Labounek. Rekonstrukce, která začala vloni, skončila tento měsíc. „Například jsme přesunuli startovní pahorek, položili zde zámkovou dlažbu, odvodnili start a provedli terénní úpravy. První zatáčku jsme zpevnili rovněž zámkovou dlažbou,“ komentuje stavební činnost Petr Baršč z Technických služeb Jeseník, které měly na starosti odborné práce.

Do modernizace areálu se zapojily i další firmy včetně samotného klubu. „Ruku k dílu přiložili všichni aktivní členové, kteří mají děti v našem oddílu. Proběhlo zde velké množství brigád,“ chválí místopředseda klubu. Jak dále poznamenal, výhledově se zamýšlí dokončit zpevnění druhé a třetí zatáčky. Většina tratí v republice už totiž má zatáčky upravené, což je jedním z parametrů  pro pořádání mezinárodních závodů.

Bikrosový areál slouží nejen pro tréninkovou a závodní činnost místních členů klubu, ale také veřejnosti. Ta je zvána na víkendové závody Moravské ligy v Jeseníku. „V sobotu 23. června začínají tréninky v 10 hodin, závod odstartuje ve 13 hodin. O den později trénink proběhne od 9 hodin a soutěž v 11 hodin,“ dodává Petr Labounek. A určitě se bude na co dívat, neboť Jeseník slaví v tomto sportu velké úspěchy u nás, i v zahraničí.

Celkové náklady na rekonstrukci bikrosového areálu, který je majetkem města, představují zhruba 800 tisíc korun. Jeseník podpořil sportovce částkou 400 tisíc korun, zbytek tvoří dotace z ministerstva školství prostřednictvím ÚAMK a příspěvek jesenického bikrosového klubu.

Tisková zpráva | Zdroj jesenik.eu

Kam dál?

Některé školy v kraji skončí školní rok o týden dříve

sobota, 16. června 2018, 16:00

S předstihem museli letos uzavírat známky školáci z přerovské Základní školy Komenského v Předmostí. Do lavic totiž usednou...

Řidič dostal mikrospánek, převrátil auto na střechu a skončil v...

úterý, 12. června 2018, 16:30

K nehodě Škody Octavie vyjeli policisté v pondělí 11. června do Hanušovic. Po sedmé hodině ranní sedmatřicetiletý řidič jedoucí...

Opilý řidič dostal na silnici smyk a s autem skončil až v kamenném...

úterý, 12. června 2018, 13:30

V neděli 10. června způsobil škodu za 100 tisíc korun opilý řidič v Lipové – Lázních. Na silnici dostal smyk a skončil v kamenném...

Jeseník otevřel novou sportovní halu za 65 milionů korun

úterý, 12. června 2018, 07:30

Jeseník dnes otevřel dlouho plánovanou sportovní halu za 65 milionů korun. Jde o největší moderní sportovní stánek v regionu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.