Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bývalé vojenské kasárny v Neředíně by se měly už příští rok změnit v podnikatelskou zónu

 
pondělí, 15. října 2018, 07:30

V podnikatelskou zónu by se příští rok měl začít měnit rozlehlý areál bývalých kasáren v Olomouci-Neředíně, kde dlouhá léta fungovalo zázemí vrtulníkové základny sovětské armády. Postupné vybudování téměř devatenáctihektarové průmyslové zóny bude stát několik desítek milionů korun a radnice chce na projekt získat dotaci. V roce 2019 by investoři měli mít k dispozici prvních šest hektarů.

V první fázi se radnice v Neředíně zaměří na revitalizaci pozemků, které sousedí se silnicí vedoucí z Olomouce do Topolan. Plocha měla být podle dřívějších plánů investorům k dispozici už letos na podzim. „Zóna se musela odložit, protože tam (v neředínském areálu) letos probíhají dokončovací práce na demolici původních objektů kasáren," uvedl náměstek primátora Filip Žáček.

Podnikatelská zóna bude v Neředíně příští rok projekčně připravena a v rozpočtu města by měla být vyčleněna finanční částka na vybudování inženýrských sítí a komunikací v této lokalitě. Pozemky by poté mohly být nabídnuty potenciálním investorům.

Radnice bude podle Žáčka chtít na projekt neředínské podnikatelské zóny získat dotaci z programu ministerstva průmyslu a obchodu, který je zaměřen na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury.

Nový podnikatelský areál investorům přijde vhod, jelikož tři městské průmyslové zóny jsou už obsazené. Vybudování průmyslové zóny v Neředíně má stát několik desítek milionů korun, dotace může pokrýt až 75 procent nákladů.

Zhruba třetinu pozemků v areálu bývalých neředínských kasáren vlastní město, zbývající část parcel má soukromé majitele. Na pozemcích je třeba vybudovat infrastrukturu a silnice.

Na letišti v Olomouci-Neředíně v letech 1968 až 1990 byla velká vrtulníková základna sovětské armády, na které bylo umístěno zhruba pět desítek vrtulníků včetně obřích transportních helikoptér. Sovětská armáda v Neředíně využívala zhruba 25 objektů, z nichž většina po jejím odsunu zůstala nevyužita a dlouhá léta chátrala.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Zloděj rozstřihl plot, vypáčil dveře a způsobil škodu za padesát...

neděle, 14. října 2018, 21:00

V sobotu 13. října se neznámý zloděj vloupal do kanceláře v Holici. Zloděj rozstřihl plot a vnikl na pozemek. Poté vypáčil dveře...

Muž v neděli před polednem mezi Štěpánovem a Olomoucí ukončil svůj...

neděle, 14. října 2018, 14:19

V neděli kolem půl dvanácté došlo na železniční trati mezi Štěpánovem a Olomoucí ke střetu osobního vlaku a člověka. Provoz byl...

Vydejte se zpátky do minulosti s parními vlaky při Zamykání točny

neděle, 14. října 2018, 14:00

O víkendu 27. a 28.října se u příležitosti oslav stého výročí republiky bude konat Zamykání točny. Celá akce proběhne v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.