Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční PechaKucha proběhne v duchu koled a veselí. Bude se však řešit i stav olomouckých tříd

 
úterý, 4. prosince 2018, 20:30

Předvánoční čas je spojený s radovánkami a setkáváním. Organizátoři PechaKucha Night připravili pro své příznivce poslední letošní setkání na pátek 14. prosince. V pořadí již 19. PechaKucha Night nese podtitul „Posh vánoční večírek“ a ponese se v rytmu koled, veselí a loučení se starým rokem.

Výběr přednášejících je tentokrát hodně pestrý a prezentace se budou dotýkat hudby, řemesel, malířství, scénografie nebo i sociální práce. Organizátoři věří, že každá prezentace bude pro publikum malým vánočním dárkem.

Mladý malíř nebo talentovaná hudebnice

Během akce se představí mladý malíř Vojtěch Kovařík, který ještě studuje v ateliéru kresby Josefa Daňka v Ostravě. Jeho práce se za poslední rok ale objevila například na mezinárodním festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu, v Chemistry Gallery či v dánské galerii Wolfsen. Vojtěch je aktivní i na hudebním poli – je součástí elektro-punkového seskupení Munchen Konflikt. Kromě něj se představí i mladá talentovaná hudebnice Patricie Fuxová. Patricie je autorkou textu písně Ewy Farne Boky jako skříň, v současnosti ji ale zaměstnává hlavně kapela Vesna. V rámci aktuální tvorby pracuje Patricie s ženskostí a folklorem.

„Toto vydání PechaKucha Night bude hodně ženské. Konečně jednou budou mít ženy převahu nad muži,“ směje se organizátorka akce Alžběta Smejkalová. „Nebyl to záměr, ale když si to teď v hlavě sumíruji, uvědomuji si, že se nám podařilo vytvořit sestavu žen, jejichž tvorba na sebe krásně navazuje,“ uzavírá Smejkalová. Mezi ženami zmiňme tedy ještě Magdu Vachunovou, módní návrhářku, která tvoří pod značkou Mayda a podobně jako Patricie v hudbě, Magda do svých šatů prolíná folklorní prvky.

Aby byl výběr prezentujících vyvážený, zmiňme ještě jednoho mužského zástupce. Bude jím člen komise pro dopravu Rady města Olomouce a Rady Olomouckého kraje Petr Daněk. Ten si pro PechaKucha Night připravil prezentaci o olomouckých třídách, v níž zhodnotí jejich současný stav a přidá několik tipů, jak tento stav zlepšit.

Místo konání zůstává zahaleno rouškou tajemství

Jak už bývá zvykem, organizátoři PKN své příznivce vždy vezmou na jiné místo. Tentokrát místo konání zůstává lehce zahaleno rouškou tajemství. PechaKucha se bude konat na Dolním náměstí v čísle 32. Napovíme, že do prostoru se prochází chodbou vedoucí do zadního traktu budovy a dříve se mu říkalo „hrabárna“. „Prostor prošel rekonstrukcí a my si myslíme, že spousta návštěvníků prožije aha moment v okamžiku, kdy projde dveřmi,“ komentuje výběr místa organizátor Ondřej Čejka.

Občerstvení ve vánočním duchu pro akci připraví kavárna Kafe jak lusk. Příznivci PechaKucha Night budou moct na místo dorazit s předstihem, aby si prohlédli prostory a naladili se na desítku pestrých prezentací. Hlavní program začne jako vždy ve 20:20.

Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo v předprodeji přes GoOut.

Tisková zpráva

Kam dál?

Projekt Půjčte si kelímek mění název na Otoč kelímek. Rozšiřuje se do...

úterý, 4. prosince 2018, 19:00

První český systém vratných kelímků na kávu „Půjčte si kelímek“ vzniknul v červnu 2018 v Olomouci jako projekt kaváren Kafé Kodó,...

Úřední desky mají v Olomouci nově podobu tabletu s dotykovou...

úterý, 4. prosince 2018, 18:00

Úřední desky mají v Olomouci nově podobu tabletu s dotykovou obrazovkou. Tyto tablety jsou k dispozici v podloubí radnice a před...

Radio Haná vás zve na punč! Přijďte si zpříjemnit den, přispějete tím...

úterý, 4. prosince 2018, 16:30

Radio Haná vás srdečně zve na dobročinnou akci, při které se zahřejete a zároveň pomůžete sdružení ISIS, které pomáhá náhradním...

Zítřejší Mikulášský program má co nabídnout. Bude se nadělovat,...

úterý, 4. prosince 2018, 15:30

Na Horním náměstí bude zítra zábavný Mikulášský program pro děti. Čeká tu na ně nadílka, koncert Debbie a nakonec i ohňostroj.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Školákům a studentům dnes začínají velikonoční prázdniny

Žákům základních a středních škol dnes začínají velikonoční prázdniny. Do školních lavic se vrátí po pěti dnech volna v úterý 23. dubna. Podle předpovědi meteorologů je čeká slunečné počasí. Řada lidí využije prodloužené velikonoční volno k cestování, na silnicích se proto očekává zvýšený provoz. Podle policistů jsou velikonoční svátky z hlediska bezpečnosti provozu nejrizikovějším obdobím z celého roku, od středy proto kontrolují na vybraných místech republiky dodržování zákazu jízdy pod vlivem alkoholu.

Biologické centrum v Budějcích chystá rekonstrukci areálů. Stát by měla až tři miliardy korun

Budějcké Biologické centrum Akademie věd chce zrekonstruovat svůj areál v Branišovské ulici a Na Sádkách. Kromě budov a okolí chce dovybavit také přístrojové zařízení. Náklady se podle odhadů mohou vyšplhat na dvě až tři miliardy korun. S modernizací by se mělo začít příští rok.

Začala stavba druhé části obchvatu. Ťok přidal do sbírky poslední kladívko

Obchvat Budějc se dnes dočkal dalšího slavnostního okamžiku. Zahájena byla totiž stavba více než sedmikilometrového úseku z Úsilného do Hodějovic. Na základní kámen poklepali kromě hejtmanky kraje, primátora Budějc nebo ředitele ŘSD, také končící ministr dopravy Dan Ťok. Do své sbírky tak přidal poslední kladívko zahajující stavbu důležité dopravní tepny.