Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

PŘEHLED: Plánované uzavírky trati Ecce Homo v letošním roce

 
středa, 20. února 2019, 22:00

I v letošním roce bude trať Ecce Homo využita pro závodní motoristické aktivity. Poprvé bude trať uzavřena 20. a 21. dubna pro jarní testování trati AMK Ecce Homo. Od 31. května do 2. června bude vyhrazena pro Mistrovství Evropy do vrchu Ecce Homo, další velká uzavírka bude pak v září ve dnech 7. a 8. září pro Ecce Homo Historic. 14. a 15. září se na trati pojede tradiční Rally Jeseníky.

Plán akcí na trati Ecce Homo v roce 2019, které se konají za úplné uzavírky silnice:

  • 20. a 21. dubna - jarní testování trati AMK Ecce Homo Šternberk (uzavírka po Lipinu)
  • 31. května až 2. června Mistrovství Evropy do vrchu Ecce Homo (sobota, neděle, a to včetně centra města, přeložky  autobusových zastávek)
  • 7. a 8. září - Ecce Homo Historic (sobota a neděle včetně centra města, od Opavské po Lipinu)
  • 14. a 15. září - Rally Jeseníky   
  • Pro Ecce Homo je trať uzavřena od křižovatky Svatoplukova – Sadová po I/46 nad Lipinou a odtud dále pokračuje uzavírka silnice I/46 do obce Horní Loděnice po křižovatku se silnicí III/44430.
Tisková zpráva | Foto Facebook AMK Ecce Homo Šternberk | Zdroj sternberk.eu

Kam dál?

V březnu v Olomouci začne pravidelný svoz bioodpadu. Podívejte se na...

středa, 20. února 2019, 19:30

Pravidelný čtrnáctidenní svoz bioodpadu ve městě Olomouci začíná v březnu. Bioodpad ze speciálních 240 litrových nádob bude jako...

V Ibsenově ulici parkovala Octavia se staženým okénkem. Strážníci...

středa, 20. února 2019, 19:00

V úterý 19. února před čtvrtou hodinou odpolední byli strážníci vysláni na ulici Ibsenovu ulici v Olomouci, kde byla Škoda...

Po dnešních kontrolách jezdí tramvaje u Galerie Moritz sníženou...

středa, 20. února 2019, 16:45

Od úterý 19. února jezdí tramvaje mezi kostelem sv. Mořice a Náměstím Hrdinů sníženou rychlostí. Důvodem snížení rychlosti je...

Návštěvnost Olomouckého kraje opět vzrostla. Turisty láká zoo, hrady...

středa, 20. února 2019, 15:00

Opět o něco vyšší byl loni počet turistů, kteří navštívili Olomoucký kraj. Celkem jich do regionu zavítalo téměř sedm set tisíc,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.