Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šternberská nemocnice má nová okna. Stála necelých sedm milionů korun

 
čtvrtek, 21. února 2019, 22:00

Nová okna ve všech patnácti místnostech oddělení rehabilitace za téměř sedm miliónů korun má nyní Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL. Nevyhovující a stará okna nahradila nová, od kterých si zaměstnanci slibují nejen bezproblémové větrání a manipulaci s nimi, ale také úsporu energií. V pavilonu léčebných a vyšetřovacích složek, postaveného v roce 1991, zedníci měnili okna necelé dva měsíce.

„Původní okna byla tvořena atypickými ocelovými sestavami z dvojskla, mezi které byly vloženy dělící meziokenní vložky. Tyto původní prvky byly nahrazeny novými sestavami z hliníkových vícekomorových fasádních profilů, které jsou zaskleny izolačními trojskly,“ řekla Irena Neplechová, správce Nemocnice Šternberk, s tím, že okna tvoří celý obvod budovy.

„Od konce listopadu do začátku prosince jsme kvůli stavebním pracím museli rehabilitační oddělení zcela uzavřít, zachovali jsme jen rehabilitační cvičení na lůžkách v jednotlivých odděleních nemocnice, kam za pacienty denně docházíme. Provoz našeho oddělení jsme částečně obnovili už 7. prosince, kdy začaly první rehabilitační procedury, naplno se pak celé oddělení rozběhlo 7. ledna poté, co jsme uvedli do provozu bazén a zahájili všechny procedury, včetně všech druhů hydroterapie, které nabízíme,“ vysvětlila vedoucí fyzioterapeutka Zuzana Homolová z Nemocnice Šternberk.

Fyzioterapeuti i lékaři rehabilitačního oddělení pracují na ambulanci i na lůžkách jednotlivých oddělení ročně s 3,5 tisíci pacienty. „Nejčastěji zde řešíme bolesti zad, na které si stěžuje zhruba polovina našich klientů z ambulance, na druhém místě jsou pak poúrazové stavy. Pacienti si nejvíce pochvalují bazén a vířivé vany, zájem mají také ale i o cvičení a elektroléčbu,“ doplnila Zuzana Homolová.

Rehabilitační oddělení má bezbariérový přístup. K dispozici je zde například vodoléčba, elektroléčba, individuální tělocvik i skupinové cvičení. Lékaři zde provádějí vstupní, kontrolní a konsiliární vyšetření pacientů, dále pak mobilizační a manipulační techniky, obstřiky a akupunkturu. Fyzioterapeuti docházejí cvičit s pacienty i mimo rehabilitační oddělení, například na traumatologické oddělení, chirurgické, interní, neurologické, dětské, porodnicko-gynekologické, doléčovací a na oddělení ARO.

Tisková zpráva

Kam dál?

Děti si doma hrály se zápalkami. K požáru musely vyrazit tři jednotky...

čtvrtek, 21. února 2019, 20:30

Ve čtvrtek 21. února 2019 po čtvrt na osm ráno vypukl požár v rodinném domě v Alojzově na Prostějovsku. Požár způsobila hra dětí...

Osobou, která nepřežila požár azylového domu v Dalově, bylo dítě

čtvrtek, 21. února 2019, 19:10

V Dalově na Šternbersku ve čtvrtek odpoledne hořel azylový dům. Požár, který zachvátil objekt, nepřežila jedna osoba. Jednalo se...

FOTO/VIDEO: V Pavelčákově ulici v Olomouci hořelo auto. Za jízdy se...

čtvrtek, 21. února 2019, 12:14

Dnes kolem půl dvanácté dopoledne začalo hořet osobní auto v ulici Pavelčákova v Olomouci. Osobnímu autu se za jízdy začalo...

Aktualizováno 21. února 2019, 12:04

AKTUALIZOVÁNO: V budově Vrchního soudu byla ráno nahlášena bomba....

čtvrtek, 21. února 2019, 09:24

Policie dnes ráno evakuovala několik desítek lidí z budovy Vrchního soudu v Olomouci, jelikož anonym nahlásil, že je v ní bomba....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.