Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šternberk investuje 26 milionů do modernizace školních učeben

 
sobota, 9. března 2019, 16:00

Zhruba 26 milionů korun investuje letos radnice ve Šternberku na Olomoucku do rekonstrukce i nového vybavení odborných učeben a tříd pro výuku počítačové gramotnosti ve všech třech základních školách ve města. Většinu nákladů pokryje dotace z programu IROP ministerstva pro místní rozvoj. Řekla to mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Projekt je zaměřen na rekonstrukci deseti odborných učeben a vybavení dalších tří učeben zaměřených na informační a komunikační technologie. Modernizované prostory budou vybaveny novým nábytkem, výpočetní technikou, učebními a didaktickými pomůckami. Dělníci učebny stavebně upraví a zajistí bezbariérový přístup.

„Šternberské základní školy v současné době nedisponují dostatečně vybavenými moderními odbornými učebnami, kde by mohla probíhat výuka přírodovědných předmětů, cizích jazyků, informačních technologií a řemeslných oborů," zdůvodnila investici Černocká.

Tyto předměty nyní pedagogové učí v učebnách, které jsou technicky zastaralé. „Při výuce není umožněn dostatečný prostor pro praktickou výuku, jako jsou experimenty v rámci přírodovědných předmětů nebo nácviky v rámci jazykových předmětů," podotkla Černocká.

Tři šternberské základní školy zatím nejsou vybaveny moderní internetovou sítí včetně rychlého bezdrátového připojení. „Síť není dostatečně zabezpečena a neumožňuje podporu bezdrátových technologií. Školy tak nemohou využívat internetovou síť pro potřeby moderní a interaktivní výuky," dodala Černocká.

Od investice do modernizace učeben základních škol si radnice slibuje zvýšení zájmu žáků o cizí jazyky, přírodovědné předměty, informační technologie a praktické vyučování, jako je například vaření. Žáci by také měli zlepšit své dovedností při práci s moderní informační technikou.

„Stavební práce ve školách budou prováděny tak, aby co nejméně zasáhly do výuky. Ukončení realizace projektu se předpokládá do konce letních prázdnin," uvedla Černocká.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

AKTUÁLNĚ: Na Velkomoravské se v křižovatce střetla dvě auta

sobota, 9. března 2019, 13:07

V sobotu 9. března po poledni se na Velkomoravské ulici střetla dvě auta. V tomto případě to naštěstí odnesly jen plechy.

VIDEO: Olomoucká Univerzita Palackého se bude podílet na Mistrovství...

pátek, 8. března 2019, 20:30

Na přelomu dubna a května bude Ostrava žít Mistrovstvím světa v para hokeji (dříve sledge hokeji). O titul světových šampionů se...

Bezpečnostní dveře Securidoors zabrání vniku zlodějům i nepříjemnému...

pátek, 8. března 2019, 17:00

Jarní i letní prázdniny přímo lákají zloděje, kteří rádi využijí delší nepřítomnosti rodiny v bytě. Bezpečnostní dveře by tak...

Opilého řidiče zastavili šternberští policisté. Nadýchal přes dvě...

pátek, 8. března 2019, 16:30

Jednatřicetiletý řidič z Olomouce je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.