Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kalendář policejní zásahovky vydělal hemato-onkologickému oddělení Dětské kliniky 80 tisíc

 
úterý, 19. března 2019, 20:30

Na konci loňského roku vznikl již potřetí kalendář zásahové skupiny Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje zvané ZONA, jehož výtěžek je věnován hemato-onkologickému oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Ze spontánní akce, která se uskutečnila poprvé v roce 2016 a měla podporu hlavně mezi olomouckými policisty, se stal vyhledávaný produkt napříč celou Českou republikou.

„Výtěžek z prodeje každoročně stoupá a zájem o kalendář na rok 2019 nás skutečně překvapil. Podařilo se nám díky tomu vybrat rovných 80 tisíc korun. Tento obnos jsme za přítomnosti krajského ředitele plk. Mgr. Tomáše Landsfelda a členů zásahové skupiny ZONA předali v pátek 15. března prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Šance Olomouc Hemato-onkologickému oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Oproti loňské částce, která dosáhla výše 33 944 korun, je to obrovský posun, za který jsme velmi vděční. Věříme, že se nám i nadále bude dařit přinášet zajímavý obrazový materiál, kterým se snažíme přiblížit nesnadnou práci policistů a současně získat tolik potřebné finanční prostředky pro ty, kteří je potřebují. Všem, kdo si kalendář objednali nebo náš projekt jinak podpořili, tímto srdečně děkujeme,“ uvedl kpt. Vít Kocián z Odboru hospodářské kriminality SKPV KŘP Olomouckého kraje a autor fotografií užitých v kalendáři.

Peníze budou použity na dárky pro malé pacienty, hračky a zvelebení jejich prostředí na Hemato-onkologickém oddělení.

Tisková zpráva | Foto marketing.fnol.cz | Zdroj marketing.fnol.cz

Kam dál?

Další člověk v Olomouckém kraji zemřel na chřipku. Obětí je celkem...

úterý, 19. března 2019, 19:00

Počet nemocných s respiračními onemocněními v Olomouckém kraji za uplynulý týden výrazně klesl. Hygienici k dnešnímu dni evidují...

Ženě v Olomouci někdo ukradl popelnici. Letos jde už o čtrnáctý...

úterý, 19. března 2019, 18:00

Žena nahlásila krádež popelnice o objemu sto dvacet litrů včera po čtvrté hodině odpolední na služebně Městské policie Olomouc....

Výstaviště Flora se promění na pátek a sobotu v ráj pro cestovatele

úterý, 19. března 2019, 17:00

Již 23. ročník veletrhu cestovního ruchu a lázeňství Tourism Expo bude hostit pavilon A Výstaviště Flora Olomouc. Po dva dny, 5....

Řidič, který v Olomouci poslal kamion do pole, nebyl opilý. Vyvázl s...

úterý, 19. března 2019, 15:30

V pondělí 18. března 2019 kolem půl třetí odpoledne došlo k dopravní nehodě v ulici Chválkovická v Olomouci. Nákladní vozidlo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.