Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: V Olomouci byl zadržen dealer pervitinu a marihuany. Hrozí mu deset let

 
pátek, 29. března 2019, 11:00

19. února 2019 kriminalisté ve spolupráci s policisty pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v Olomouci zadrželi devětadvacetiletého muže z Olomoucka a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Ještě téhož dne policisté při prohlídce domu a aut zajistili stopy, které úzce souvisejí s nelegální výrobou a distribucí drogy a také krátkou střelnou zbraň. Následující den bylo policejním komisařem zahájeno trestní stíhání obviněného muže. Hrozí mu trest odnětí svobody až na deset let.

„Obviněný si měl nejméně od července 2018 neoprávněně opatřovat od blíže nespecifikovaných osob psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin a sušenou rostlinnou hmotu konopí a následně měl tyto drogy dále distribuovat na teritoriu města Olomouce, a to buď za úplatu či zdarma, v různých dávkách a množství dalším odběratelům. Obviněný byl již v minulosti za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. I on sám je uživatelem drogy," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

„Policejní komisař dal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl soudem akceptován. Trestní stíhání tak probíhá vazebně,“ dodala Urbánková.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Olomouc se připojí k Hodině Země. Zhasne radnice i Sloup Nejsvětější...

pátek, 29. března 2019, 08:39

Město Olomouc se  připojí k mezinárodní akci Hodina Země, která každý rok poslední březnovou sobotu. Do tmy se ponoří v sobotu o...

FOTOGALERIE: Kohouti to zvládli! S Plzní doma vyrovnali sérii na 3:3

čtvrtek, 28. března 2019, 19:41

Kohouti velmi důležitý zápas s Plzní doma zvládli! Po výhře 4:1 na domácí půdě se série vyrovnala na 3:3 a o postupu se tak bude...

Z operátora mistrem. Důležité je mít zájem, pak vám firma pomůže

čtvrtek, 28. března 2019, 17:00

Pracovat jako operátor při výrobě součástek motorů Airbusů a Boeingů má svoje výhody. Vyrábíte pořádné věci, na jejichž...

FOTO: Kamion s prasklým kolem blokoval dálnici na Olomouc přes čtyři...

čtvrtek, 28. března 2019, 16:30

Ve středu 27. března před devátou hodinou došlo k havárii nákladního vozidla na 36. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.