Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Běh zákoutími areálu Fakultní nemocnice Olomouc láká sportovce i rodiny s dětmi

 
středa, 3. dubna 2019, 19:30

Známé i nepříliš navštěvované části areálu Fakultní nemocnice Olomouc, největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě. Historické kulisy pevnosti Fort Tafelberg, nejmodernější budova II. interní kliniky, klidová zóna parčíku pod Dětskou klinikou. Tam všude zavede účastníky 1. ročník Běhu za zdraví FN Olomouc, jehož tématem budou zdravé plíce, propagace nekouření a odvykání kouření. Uskuteční se v pátek 17. května a vedle hlavního závodu na 6 kilometrů nabídne nesoutěžní rodinný běh i atrakce pro děti a dospělé.

Nová a netradiční sportovně-společenská akce je určena opravdu pro každého – od dětí, přes dospělé včetně trénovaných sportovců i „obyčejných“ milovníků zdravého pohybu až po seniory. A samozřejmě také studenty a v neposlední řadě zaměstnance FN Olomouc. V průběhu běžeckého odpoledne, které začne prezentací ve 14 hodin a potrvá zhruba do sedmé podvečer, budou probíhat také doplňkové akce: sportovní aktivity pro děti, ukázky správné techniky nordic walking. Připravena budou také edukační místa s nabídkou preventivních vyšetření a konzultací s odborníky z FN Olomouc.

Webové stránky běhu najdete zde.

Jako první, a to v 16 hodin vyrazí na trať dlouhou zhruba tři kilometry účastníci rodinného běhu a vyznavači nordic walking. Start hlavního závodu na dvojnásobnou vzdálenost je naplánován na pátou hodinu. „Běh je sice individuální sport, my mu ale chceme dát i týmový rozměr a přidat k němu radost z úspěchu v kolektivu přátel a kolegů. Je proto možné vytvořit svůj tým –​ stačí v přihlášce uvést název vašeho týmu, který může mít libovolný počet členů; do hodnocení se bude počítat umístění prvních tří členů každého týmu v cíli,“ zve za pořadatele vedoucí Odboru marketingu FN Olomouc Veronika Jeřábková.

Výtěžek akce bude věnován na podporu propagace nekuřáctví a zdravého životního stylu v rámci Fakultní nemocnice Olomouc. Startovné v hlavním závodu činí 300 korun, v ceně je funkční tričko, čipové měření závodu, startovní číslo a občerstvení pro každého účastníka. Rodinný běh bez funkčního trička stojí 50 korun, zdarma mají start příznivci nordic walking, děti a senioři. Pro nejlepší v cíli hlavního závodu a rodinného běhu budou připraveny věcné ceny a medaile.

Běžecká trať povede pouze areálem nemocnice po asfaltových a zpevněných cestách, chodnících a travnatém terénu. Závod se poběží za nepřerušeného provozu, proto je třeba dbát pokynů pořadatelů a dodržovat zásady bezpečnosti. „Automobilový provoz budeme během závodu v rámci možností usměrňovat, je však třeba počítat s nezbytným průjezdem sanitních vozů a dopravní obsluhy,“ upozorňuje Jeřábková.

Tisková zpráva | Foto Pixabay.com | Zdroj marketing.fnol.cz

Štítky běh, závod, FNOL, Olomouc

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Hráči HC Olomouc dnes oslavili úspěšnou sezónu před...

středa, 3. dubna 2019, 18:10

Olomoučtí hokejisté dnes odpoledne oslavili úspěšnou sezónu společně s fanoušky. Rozloučení se sezónou se konalo v přátelské...

Kino Metropol uvede v pátek Festival otrlého diváka. Nebude chybět...

středa, 3. dubna 2019, 18:00

Už tento pátek 5. dubna se v Olomouci uskuteční akce, která se v hanácké metropoli ještě neudála. V kině Metropol proběhnou...

POLITICKÁ KORIDA: Jak zastupitelé hodnotí propagaci města směrem k...

středa, 3. dubna 2019, 17:00

Turistická sezóna tohoto roku klepe na dveře, v sobotu 6. dubna se ve městě koná několik akcí k jejímu zahájení. Jak jednotlivé...

AKTUÁLNĚ: Hasiči likvidují rozsáhlý požár papírny v Olšanech na...

středa, 3. dubna 2019, 15:36

V Olšanech na Šumpersku zasáhl požár průmyslovou halu. Požár haly je na ploše 50 x 100 metrů, škoda přesáhne milion korun, řekl...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.