Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoučtí veslaři vezou medaile z Mistrovství republiky na dlouhé dráze

 
čtvrtek, 11. dubna 2019, 20:30

Olomoučtí veslaři se od loňského roku neobjevují na řece Moravě v Olomouci, protože zde probíhají stavební práce. Provizorní útočiště dočasně nalezli na grygovské štěrkovně, kde se úspěšně připravují na mistrovské soutěže. O uplynulém víkendu se konalo na Labi u Štětí Mistrovství republiky ve veslování na dlouhé dráze. Juniorkám se velmi dařilo a vezou stříbro a bronz ze závodu dvojek bez kormidelnice.

Sára Ševčíková s Lucií Truhlářovou si dojely pro stříbrné medaile, Tereza Michalčíková s Markétou Zbořilovou braly bronz.

Dorostenci poslali na start dvojky a skify. Petr Čížek s Michalem Grivalským si dojeli pro čtvrté místo, když jim medaile unikla o čtyři a půl sekundy. Šimon Mach s Vojtěchem Kolomazníkem příjemně překvapili šestou příčkou. Skifař Filip Snášel prohrál bronzovou medaili o šest desetin sekundy.

Za deset dní čekají vybrané posádky kontrolní závody reprezenatačních družstev, mladší kategorie budou závodit v Brně.

Tisková zpráva | Foto Veslařský klub Olomouc

Kam dál?

Aktualizováno 12. dubna 2019, 8:48

VIDEO: Dělníci překopli řad, který vede vodu Olomoucí. V domech v...

čtvrtek, 11. dubna 2019, 15:11

Při rekonstrukci mostu u Bristolu v Olomouci došlo ve čtvrtek odpoledne k překopnutí potrubí. Kvůli této havárii se rozlila voda...

Olomoucká Vila Primavesi bude otevřena veřejnosti

čtvrtek, 11. dubna 2019, 19:00

Národní kulturní památku Vila Primavesi v historickém centru Olomouce si ve čtvrtek 18. dubna budou moci lidé prohlédnout při...

Cyklisté se vrací do provozu. Policie radí, jak je s výbavou a...

čtvrtek, 11. dubna 2019, 18:00

Teplé počasí přilákalo na silnice více cyklistů. Policie radí, jak je to s povinnou a doporučenou letní výbavou a připomíná, že...

Academia Film Olomouc opět nabídne dětskou sekci AFO Junior

čtvrtek, 11. dubna 2019, 15:00

Ve dnech 23. až 28. dubna Olomouc ožije 54. ročníkem festivalu AFO. Stejně jako loni se můžete těšit na populárně-vědecké...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.