Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cenu veřejnosti v Olomouckém kraji získal Street art festival

 
pátek, 12. dubna 2019, 19:00

Street art festival, který je zaměřený na pouliční umění, obsadil letos první místo v hlasování o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. Ve veřejné části soutěže o kulturní počin v kraji hlasovalo více než 1100 lidí. "Street art festival získal 351 hlasů," informovala mluvčí hejtmanství Eva Knajblová.

„Nečekali jsme ani nominaci, natož že bychom zvítězili. Zisk ocenění nás velmi těší už jen proto, že streetartové umění nebývá v takových anketách často hodnoceno," komentovala vítězství spolupořadatelka Street art festivalu Romana Junkerová.

Street art festival je umělecko-kulturní projekt, který už bezmála 12 let oslavuje pouliční umění. Díky této akci vznikly v Olomouci velkoplošné obrazy na průčelích několika domů. Daleko za hranicemi Olomouce se například proslavil obraz prezidenta Masaryka, který si při pohledu z okna ve tvaru Československa utírá slzy v oku. Obraz byl namalován na zdi kotelny.

Druhé místo v hlasování veřejnosti letos obsadila výstava olomouckého Muzea umění Rozlomená doba 1908 - 1928/Avantgardy ve střední Evropě a třetí pozici obsadila expozice Vědecké knihovny v Olomouci s názvem Sbohem, monarchie.

Cena veřejnosti byla jednou z deseti kategorií Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2018. Olomoucký kraj letos uděloval ceny za kulturu už potřinácté. Odborníci vybírali z 56 nominací.

Například cenu za celoživotní přínos obdržel scénárista Vladimír Körner. V hudební kategorii zvítězil tenorista Jakub Rousek a v kategorii zaměřené na výtvarné umění skončila na prvním místě akce nazvaná Projekt Wolker.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Street art Festival

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Hokejoví mistři z roku 1994 opět spolu! Sešli se s...

pátek, 12. dubna 2019, 16:08

Hokejoví mistři se sešli po pětadvaceti letech, aby si připomněli triumf z roku 1994, kdy v olomoucké Plecharéně vyhráli titul....

Talent Jakub Galvas v Olomouci končí, bude hrát ve Finsku

pátek, 12. dubna 2019, 15:58

Podle sportovního serveru iSport.cz opouští obránce Jakub Galvas olomoucký hokejový klub. Měl by jít hrát do Finska.

Vozidla blokovala průjezd silnic. Případy řešili olomoučtí strážníci

pátek, 12. dubna 2019, 15:30

Vozidla blokující výjezd ze zastávky nebo špatně průjezdnou komunikaci během středy řešili strážníci olomoucké městské policie.

Veverky v Šantovce, kachny u finančáku i uprchlí kozorožci. Zvířata...

pátek, 12. dubna 2019, 13:30

Od začátku letošního roku přijala Městská policie Olomouc 167 oznámení o volně se pohybujících zvířatech. Přes tři čtvrtiny...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”