Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Noc literatury v Olomouci se blíží. Podívejte se na program

 
pondělí, 6. května 2019, 16:30

Popáté se 9. května v Olomouci uskuteční literární happening Noc literatury, jehož hlavním cílem je seznámit širokou veřejnost s nejnovějšími překlady zahraniční literatury, a to na zajímavých či netradičních místech. Pro každý ročník jsou vybírány úryvky z literatury, která byla buď nedávno vydána, nebo se na jejím vydání pracuje.

Organizace v režii tří knihoven

V letošním roce se na organizaci akce podílí tři olomoucké knihovny – Vědecká knihovna v Olomouci, Knihovna města Olomouce a Knihovna Univerzity Palackého, z nichž každá má na starost své jedno stanoviště. Vědecká knihovna v Olomouci přivítá návštěvníky v příjemných prostorách kavárny Sophie's Café v Denisově ulici 33, Knihovna města Olomouce zve návštěvníky do Divadelního sálu v jezuitském konviktu na adrese Univerzitní 3 a jen o kousek dál na Univerzitní 22 otevře Knihovna UP pro zájemce o veřejné čtení Rotundu CMTF UP.

Ivana Plíhalová, Tomáš Krejčí i Pavel Hekela

Úryvky z knih budou předčítat herci Moravského divadla Olomouc Ivana Plíhalová, Tomáš Krejčí a Vendula Nováková, dále olomoucký spisovatel Jaroslav Irovský, náměstek primátora statutárního města Olomouc Pavel Hekela a ředitel Divadla Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově Aleš Procházka společně s herci divadla Kristinou Hlavinkovou a Martinem Dobešem.

Noc literatury přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení.

Čtení bude vždy začínat v celou hodinu (v 18, 19 a 20 hodin), poté bude následovat pauza deset až patnáct minut na přechod na další stanoviště. Vstup na čtení je zdarma.

Předvečer Světa knihy

Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví. Každá z účastnických zemí představí v rámci večera dílo jednoho svého současného autora. Projekt se uskuteční v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v České republice - Světa knihy.

Čtení probíhají paralelně na všech místech od 18:00 do 23:00, začátky vždy v půlhodinových intervalech. Poslední čtení začne ve 22:30. Místa jsou situována blízko sebe, aby jich návštěvníci akce stihli za večer navštívit co největší počet. Víc informací najdete zde.

Tisková zpráva | PR text

Kam dál?

Policisté zadrželi podezřelého v souvislosti s vraždou na faře v...

pondělí, 6. května 2019, 15:37

Kriminalisté dopadli člověka podezřelého z vraždy šestadvacetiletého muže, jehož tělo bylo nalezeno minulý týden na faře v...

HC Olomouc chystá předprodej permanentek na novou sezónu. Podívejte...

pondělí, 6. května 2019, 13:30

Předprodej permanentních vstupenek na domácí zápasy HC Olomouc pro sezónu 2019/2020 začne na sekretariátu klubu v úterý 7....

Policie pátrá po řidiči osobáku, který se u dálničního zúžení střetl...

pondělí, 6. května 2019, 12:00

Dálniční policisté pátrají v těchto dnech po řidiči osobáku, který 29. dubna před půlnocí způsobil na dálnici D35 u dálničního...

Muž zakopl o stojan na kola na Dolním náměstí. Rozhodl se ho...

pondělí, 6. května 2019, 10:43

Na muže, který táhne stojan na kola i s uzamčeným jízdním kolem po chodníku na Dolním náměstí v Olomouci byli v sobotu 4. května...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.