pátek 19. dubna 2024 Rostislav

Olomoucká veslařka Emma Benýšková získala bronz na mistrovství Evropy

Olomoucká veslařka Emma Benýšková se opět dostala do reprezentační sestavy a na mistrovství Evropy v německém Essenu v neděli 19. května 2019 vybojovala bronzovou medaili. Loňská mistryně Evropy i světa tentokrát našla přemožitelky v závodnicích z Ruska a Německa. I tak je evropský bronz skvělým úspěchem.

Ostatní mladí olomoučtí závodníci startovali o uplynulém víkendu na naší největší mezinárodní regatě v Brně. V mezinárodní konkurenci se jim skvěle dařilo a přivážejí do loděnice sedm pohárů pro vítěze, osm druhých a tři třetí místa.

Dvakrát zvítězily juniorky Ševčíková, Truhlářová, Michalčíková a Zbořilová na čtyřce, s kolegyní Brázdovou přidaly dvě vítězství na osmě. Dorostenci Grivalský a Čížek přidali zlato ze čtyřky, dorostenky Brokešová a Slepičková J. z osmy. Poslední vítězství vybojovala Slepičková E. na skifu.